blank

Onet i Przegląd Sportowy głównymi patronami medialnymi 78. Tour de Pologne® – UCI World Tour

Kolejny raz Onet.pl oraz Przegląd Sportowy zostali głównymi patronami medialnymi Tour de Pologne® – UCI World Tour. 78. edycja siedmioetapowego wyścigu rozpocznie się 9 sierpnia w Lublinie, a zakończy 15 sierpnia w Krakowie. 

Od wielu lat „Przegląd Sportowy” i Onet towarzyszą kolarzom podczas Tour de Pologne® – UCI World Tour. Także i podczas 78. edycji wyścigu, która odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, dziennikarze obu redakcji przygotowali materiały, które pozwolą kibicom lepiej śledzić imprezę.

6 sierpnia z „Przeglądem Sportowym” ukaże się specjalny dodatek poświęcony Tour de Pologne® – UCI World Tour. Będą w nim wszystkie najważniejsze informacje o tegorocznym ściganiu, tj. składy grup, profile etapów, rozmowy czy dane statystyczne. 

Ten dodatek to po prostu niezbędnik na cały tydzień. Jeszcze nie zdążyły opaść emocje związane z igrzyskami w Tokio, a już zaczynamy następną dużą imprezę – mówi Kamil Wolnicki, zastępca redaktora naczelnego „PS”. Kolejny raz planujemy relacjonować w szczególny sposób największy kolarski wyścig w naszej części Europy w naszych serwisach. Wyścig, który od lat jest w elitarnym cyklu UCI World Tour. „Przegląd Sportowy” był zresztą jednym z twórców tej imprezy, a od lat jest jednym z głównych patronów medialnych. Onet Sport także jest blisko wyścigu organizowanego przez Czesława Langa od wielu lat i każdego dnia przekazujemy najświeższe informacje z tej imprezy dla naszych czytelników, a tegoroczny wyścig na nieco zmienionej trasie zapowiada się wyjątkowo ciekawie – dodaje Kamil Wolnicki.

W tym roku Tour de Pologne® – UCI World Tour dla Przeglądu Sportowego i Onetu relacjonować będą Rafał Tymiński, Piotr Chłystek oraz fotoreporter Tomasz Markowski.

W zawodach wezmą udział 22 drużyny. Zawodnicy będą mieli do pokonania 1140,5 km. Odwiedzą m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Bukovina Resort, Chochołów, gminę Czarny Dunajec, Katowice, Zabrze i Kraków.

Znam tę trasę, pokonałem ją wielokrotnie i mogę zagwarantować, że wszystkim się spodoba. Jest różnorodna, są na niej miejsca dobre dla uciekinierów, sprinterów i górali. Wróciła też jazda indywidualna na czas. Od lat tworzymy wyścig, który daje szansę wejścia na wyższy poziom, błyśnięcia i rozpoczęcia wielkiej kariery. Promocja naszego kraju zawsze była dla nas bardzo ważna, stała się wręcz elementem swego rodzaju misji i myślę, że wspólnie z naszymi partnerami realizujemy ją bardzo dobrze – podkreśla Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne® – UCI World Tour i prezes Lang Team.

W 2020 r. 77 Tour de Pologne® – UCI World Tour wygrał Remco Evenepoel z Belgii.