blank

Przemysław Kamiński: zapraszamy do Bielska-Białej

Bielsko-Biała już czwarty rok z rzędu była gospodarzem mety etapu Tour de Pologne. – Jeśli tylko Czesław Lang zechce, a wyścig będzie rozgrywany na południu Polski – z pełnym zaangażowaniem podejmiemy się przyjęcia kolarzy w naszym mieście – powiedział Przemysław Kamiński, wiceprezydent Bielska-Białej.

– Jako zastępca prezydenta, ale jeszcze bardziej jako bielszczanin, cieszę się, że jako miasto bierzemy czynny udział w jednej z największych imprez sportowych w naszym kraju. Jest nam tym bardziej miło, że ekipa Lang Teamu kolejny raz przyjeżdża wraz z Tour de Pologne do Bielska-Białej – podkreślił Przemysław Kamiński.

– Promujemy się przez sport, jednocześnie pokazując piękne uroki naszego miasta. Jesteśmy na terenie położonym w górach, co dodatkowo podnosi atrakcyjność – dla kolarzy i dla turystów – dodał.

Szansę na drugie zwycięstwo w Bielsku-Białej miał w piątek Michał Kwiatkowski. Polski mistrz świata nie był jednak w stanie skutecznie powalczyć na finiszu.

– Szkoda, że się nie udało. Natomiast najważniejsze, że wszyscy dojechali zdrowo do mety – stwierdził wiceprezydent Kamiński.

Rywalizację kolarzy World Touru na ulicach Bielska-Białej poprzedziły wyścigi w ramach Tour de Pologne Junior.

– Widać, że to jest metoda. Jak w każdej dyscyplinie, również w kolarstwie to sport zawodowy sprawia, że rozwija się sport amatorski. To z kolei przekłada się na kolejne talenty. Tak było choćby przecież w skokach narciarskich, gdzie nasi obecni mistrzowie wychowali się wzorując na Adamie Małyszu. Myślę, że podobnie może być w kolarstwie, i za kilka czy kilkanaście lat tych młodych dziś ludzi będziemy oglądać w największych wyścigach – powiedział zastępca prezydenta Bielska-Białej.