blank

Radio ZET oficjalnym partnerem radiowym 78. edycji Tour de Pologne

Radio ZET zostało oficjalnym partnerem radiowym 78. edycji Tour de Pologne. Na antenie stacji będzie można usłyszeć specjalne wydania programów, z miejsca startu i zakończenia zawodów, z samego środka wydarzeń. Będą goście specjalni i mnóstwo ciekawostek na temat wyścigu.

– Z Radiem ZET w tak szerokim zakresie będziemy współpracować po raz pierwszy. To medialny potentat, marka znana chyba każdemu Polakowi. Poza radością z wizerunkowych i biznesowych korzyści, które obie strony odniosą, cieszę się z naszej współpracy także dlatego, że po prostu bardzo lubię słuchać tego radia – komentuje Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Teamu i dyrektor Tour de Pologne.

– Na trasie będzie nasz specjalny wysłannik, który na żywo zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia podczas każdego etapu. Fani kolarstwa, którzy, z jakichś powodów, nie będą mogli oglądać relacji telewizyjnej, słuchając Radia ZET dowiedzą się na bieżąco o tym, co dzieje się na trasie. Informacje o kolejnych etapach pojawią się również na stronie Radiozet.pl, a widzowie obserwujący zmagania na miejscu lub w telewizji z pewnością dostrzegą nasz specjalny wóz, który będzie towarzyszyć kolarzom podczas wszystkich etapów wyścigu – informuje rozgłośnia.

Tour de Pologne jest jednym z najbardziej prestiżowych cyklicznych wydarzeń sportowych w naszym kraju, posiadającym bogatą historię i przyciągającym uwagę tysięcy fanów zarówno na trasach etapów, jak i śledzących rywalizację w mediach. Wyścig należy do prestiżowej grupy kolarskich tourów UCI World Tour. To właściwie jedyna okazja dla polskich fanów kolarstwa, by zobaczyć z bliska najlepszych kolarzy świata.

– Popularność tego sportu w naszym kraju nie maleje, a w ostatnim czasie, za sprawą sukcesów Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego, wręcz wzrasta. Radio ZET od kilku lat promuje aktywne spędzanie wolnego czasu. Postawiliśmy na promocję rekreacyjnego korzystania z rowerów. To doskonałe rozwiązanie nie tylko na poprawę naszej kondycji fizycznej, ale też ekologiczny środek transportu i świetny sposób na przyjemne spędzenie czasu z rodziną. Stało się to jeszcze ważniejsze w pandemii, która mocno ograniczyła aktywności sportowe naszych rodaków. W tym roku w ramach akcji „Rowerowy kwiecień/maj z Radiem ZET” rozdaliśmy naszym słuchaczom kilkaset rowerów, a zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Zorganizowaliśmy też specjalne rowerowe wyzwanie, którego uczestnicy pokonali łącznie 400 tys. km. Większe niż dotychczas zaangażowanie Radia ZET we współpracę z organizatorami Tour de Pologne doskonale wpisuje się we wszystkie nasze wcześniejsze działania. To też znakomita okazja do bezpośredniego kontaktu z naszą marką podczas całego touru – podkreśla Radio ZET.

*****

Radio ZET to jedna z najstarszych komercyjnych polskich stacji radiowych i pierwsza taka w Warszawie. Jej pomysłodawcą i twórcą był wybitny dziennikarz – Andrzej Woyciechowski. Stacja zaczęła nadawanie 28 września 1990 roku – początkowo pod nazwą Radio Gazeta, którą wkrótce przemianowano na Radio ZET. W szybkim czasie stała się najpopularniejszą stacją w stolicy, a w 1994 roku ze stacji lokalnej przeistoczyła się w rozgłośnię ogólnopolską. Dziś to druga najczęściej wybierana stacja radiowa w Polsce. Każdego dnia słucha jej 4,5 mln Polaków. Można tu usłyszeć różnorodną muzykę i bieżące, rzetelne informacje z kraju i ze świata. Inspiruje, dostarcza rozrywki i daje do myślenia, kierując program do dorosłych odbiorców. Od początku istnienia stawia na profesjonalizm i osobowości.