blank

Tour de Pologne z zabezpieczeniem marki BOPLAN

Za kilka dni do Polski trafi innowacyjny system zabezpieczeń belgijskiej marki BOPLAN. Wszystko za sprawą zbliżającego się Tour de Pologne, w którym po raz pierwszy w kraju wykorzystane zostaną tak nowoczesne rozwiązania w wieloetapowym wyścigu kolarskim. Logistycznie wspiera to przedsięwzięcie inny partner Tour de Pologne, firma DRUTEX.

Bariery, bandy i inne elementy zabezpieczenia marki BOPLAN wykonane z tworzyw sztucznych, zamontowane zostaną na metach poszczególnych etapów Tour de Pologne, a także w newralgicznych punktach na trasie wyścigu.  

BOPLAN jest belgijską marką specjalizującą się w projektowaniu i produkcji różnorodnych systemów zabezpieczeń, które wykraczają ponad dotychczasowe rozwiązania — pod względem niezawodności i bezpieczeństwa,  wykorzystywanych materiałów i przyjazności środowisku, jak i technologii montażu i eksploatacji. W Wolverhampton znajduje się Science Center BOPLAN; to tam wypracowuje się najbardziej zaawansowane i innowacyjne rozwiązania. Linia BOPLAN SPORT wyspecjalizowała się zabezpieczeniach imprez sportowych; priorytetem w projektowaniu tych rozwiązań jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników wydarzeń — sportowców, widzów oraz organizatorów.

Wiosną tego roku rozwiązania tej marki zabezpieczały między innymi trasę flamandzkiego klasyka kolarskiego, Saxo Bank Classic. Systemy BOPLAN chroniły kolarzy przed krytycznymi punktami i przeszkodami (jak przewody poprowadzone na trasie wyścigu, progi zwalniające czy znaki drogowe). Rozwiązanie BOPLAN RACE BARRIER to dziś najbardziej zaawansowane rozwiązania tego typu i najnowocześniejsze w portfolio marki — ich premiera miała miejsce w marcu tego roku. Zaprojektowano je specjalnie z myślą o bezpieczeństwie w strefie mety. Żółte, pochłaniające wstrząsy, syntetyczne ekrany o wysokości blisko półtora metra, optymalnie chronią zawodników podczas jednej z najbardziej krytycznych faz wyścigu. Ryzyko poważnych obrażeń jest maksymalnie ograniczone.

Tour de Pologne jest nie tylko najważniejszym wydarzeniem kolarskim w Polsce, lecz i przestrzenią sprzyjającą współpracy — również między partnerami wyścigu. Nie byłoby bowiem wdrożenia na trasie rozwiązań BOPLAN, gdyby nie wsparcie innego partnera Tour de Pologne — firmy DRUTEX. Ten wiodący w Europie producent okien, drzwi rolet i żaluzji zewnętrznych od początku swojego istnienia bardzo mocno angażuje się w wiele inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym między innymi w promocję sportu. Partnerstwo z Tour de Pologne, to kolejny przykład wspierania przez DRUTEX kolarstwa w Polsce. Warto dodać, że poza TdP, także od dwóch lat marka jest sponsorem Wyścigu Narodów adresowanego do zawodników U-23. Ponadto od wielu lat wspiera działalność MKS Baszta Bytów, zasłużonego klubu kolarskiego, pod którego egidą przed laty startował również Czesław Lang. Jako sponsor oficjalny tegorocznego Tour de Pologne, DRUTEX – będący partnerem logistycznym imprezy odpowiadał też za dostawę rozwiązań BOPLAN — z Belgii do Polski, na trasę wyścigu i z powrotem.

 

blank

blank

blank