blank

Czesław Lang dziękuje Lubelszczyźnie

To był dla nas zaszczyt – powiedział Czesław Lang w Lublinie, gdzie odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano tę część wyścigu, która odbyła się na Lubelszczyźnie.

Wyścig rozpoczął się 9 sierpnia w Lublinie, skąd kolarze z najlepszych ekip świata pojechali do Chełma. Dzień później zaczęli rywalizację w Zamościu. W spotkaniu wzięli udział gospodarze tych miast oraz ich reprezentanci. Przybyli Prezydent Chełma – Jakub Banaszek, oraz reprezentaci prezydentów Zamościa i Lublina. Obecny był także Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, wielu innych przedstawicieli miejscowości, gmin i powiatów, przez które przejeżdżał wyścig i ludzie, bez których 78. Tour de Pologne UCI World Tour nie mógłby zostać przeprowadzony.

– Powtarzam to bardzo często, ale to ważne: siłą Tour de Pologne są ludzie. Ci z miast i samorządów, którzy rozumieją siłę i możliwości, jakie daje sport, służby, na które zawsze możemy liczyć i wreszcie kibice, którzy nigdy nie zawodzą. Na Lubelszczyźnie wszystko się potwierdziło, bo mogliśmy liczyć na wspaniałą współpracę w tym pięknym regionie, który warto pokazywać światu. Razem to zrobiliśmy, a dzięki transmisjom, które dotarły do Europy, obu Ameryk, Afryki i Australii, na własne oczy widziały to setki milionów ludzi – powiedział Czesław Lang.

Dyrektor generalny organizatora, czyli firmy Lang Team i wicemistrz olimpijski z Moskwy przyznał też, że liczy na powrót z kolarzami z najlepszych ekip świata w ten rejon. – Wykonaliśmy wielką pracę, efekt był spektakularny. I o to chodzi, bo łączymy sport z promocją w bardzo skuteczny sposób. Na Lubelszczyźnie udało się to znakomicie – powiedział Czesław Lang.