blank

Tour de Pologne ze statuetką DEMES

To dla nas zaszczyt, wielkie wyróżnienie i motywacja. I nagroda dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w powodzenie naszego narodowego wyścigu – powiedział Czesław Lang, który podczas XVII Gali Sportu i Biznesu odebrał statuetkę DEMES w kategorii „Najlepsze wydarzenie sportowe”.

To kolejne wyjątkowa nagroda. Ma dla nas ogromne znaczenie, bo to docenienie naszej pracy. I nie mówię tylko o firmie Lang Team, która organizuje Tour de Pologne, ale też o miastach, z którymi współpracujemy, naszych sponsorach, których od lat nazywam „Rodziną Tour de Pologne” i kibiców, na których zawsze możemy liczyć – mówi dyrektor generalny firmy Lang Team, głównego organizatora wyścigu, który w tym roku odbył się po raz 78., a wygrał go Portugalczyk Joao Almeida.

– To nie jest łatwy czas dla nikogo, także dla organizatorów imprez. A jednak kolejny raz pokazujemy, że razem dajemy radę, że można, że warto próbować i się starać, bo sport daje ogromną siłę, radość i chwile, w których można poczuć czyste emocje. Tour de Pologne je gwarantuje. Od lat należy do elitarnego cyklu World Tour, w którym są największe wyścigi świata, a to gwarancja, że na starcie stają wszystkie najlepsze grupy zawodowe – dodał wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Tour de Pologne zostało wyróżnione podczas Gali z grona trzech wydarzeń. Oprócz naszego narodowego wyścigu był to Finał Ligi Europy w Gdańsku 2020 i Poznań Open 2021.

– Lista nominowanych była imponująca i chciałbym wszystkim pogratulować, bo już sama nominacja to wielki sukces. Wszyscy staramy się przygotowywać widowiska na najwyższym światowym poziomie i dawać ludziom radość. W Lang Team od lat stawiamy nie tylko na sport, ale i promocję naszego kraju. Pokazujemy, że można to łączyć i pokazywać w atrakcyjny sposób. Odbieram tę nagrodę i już myślę o kolejnych edycjach. Statuetka dodaje motywacji i chęci do pracy, której i tak nam nie brakuje. Tak jak kolejnych pomysłów, więc mam nadzieję, że Tour de Pologne będzie głośno przez wiele kolejnych lat – powiedział Czesław Lang.