blank

Przygotowania do 79. Tour de Pologne nie zwalniają

 

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, odbyło się owocne spotkanie z udziałem Czesława Langa oraz przedstawicielami samorządów, miejscowości, powiatów i gmin, które są bezpośrednio zaangażowane w organizację wyścigu na Lubelszczyźnie. Obecnym w trakcie rozmów, gospodarzem tego posiedzenia był Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego. 

– Organizacja wyścigu to doskonała okazja do promowania regionu. To nie tylko słowa, ale też liczby. Wartość medialna dla województwa lubelskiego, podczas zeszłorocznej edycji wyniosła ponad 10 milionów złotych! A do tego, setki tysięcy kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy wyścigu. – przekonywał podczas spotkania Dyrektor Generalny, Czesław Lang. Tym sportowym wydarzeniem żyje całe województwo. 

blank

Spotkanie było dobrą okazją do ustalenia priorytetów na kolejne miesiące współpracy, pomiędzy organizatorami wyścigu, a władzami lokalnymi. Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca i w trakcie aż trzech z siedmiu etapów, peleton będzie pokonywał trasę wyznaczoną przez teren Lubelszczyzny.