blank

Alpecin-Fenix z dziką kartą na 79. Tour de Pologne

Belgijska drużyna weźmie udział w 79. edycji polskiego wyścigu jako najlepsza drużyna rankingu ProTeams 2021 roku

Drużyna Alpecin-Fenix po raz kolejny zajęła czołowe miejsce jako najlepszy ProTeam w światowym rankingu UCI, otrzymując zaproszenia, nieobowiązkowe, na wszystkie wyścigi WorldTour w 2022 roku. Tour de Pologne jest częścią selekcji dokonanej przez belgijski zespół, prowadzony przez Mathieu van der Poela, znanego z bezpośredniego podejścia do kolarstwa, czyniącego multidyscyplinarność podstawową wartością.

Drużyna Alpecin-Fenix tym sezonie kończy 14 lat, a od czterech lat jest członkiem UCI ProTeam. Liderem w tym składzie bez wątpienia jest Mathieu van der Poel z 7 zwycięstwami w World Tour, zarówno w jednodniowych klasykach jak i na etapach Grand Tourów. Jeśli chodzi o szybkość i moc, Tim Merlier i Jasper Philipsen są z pewnością kolarzami, którzy potrafią powalczyć o najszybsze finisze w sezonie, podczas gdy Guillaume Van Keirsbulck i Julien Vermote odgrywają ważną rolę w klasykach.

Drużyna składa się z wielu utalentowanych zawodników, która w ciągu ostatnich dwóch lat miała okazję pokazać swój potencjał w najlepszych wyścigach na świecie i oczywiście podczas Tour de Pologne, gdzie kolarze zawsze stawiali się zmotywowani i gotowi do jazdy. W 2021 roku, Alpecin-Fenix zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Johnas Rickaert stanął na trzecim miejscu podium pod koniec walki o koszulkę Najlepszego Górala.

blank

Zespół zarządzający Alpecin-Fenix, Christoph & Philip Roodhooft mówią: “W zeszłym roku nasza drużyna w Polsce spisała się dobrze, nasz kolarz ukończył wyścig na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej, a zespół na drugim w klasyfikacji drużynowej. Zajęcie drugiego miejsca jako Pro Team po tygodniu ścigania na poziomie WorldTour z wieloma znanymi kolarzami na liście startowej, było naprawdę godnym uwagi osiągnięciem, które bardzo sobie cenimy.”

Zmiany wprowadzone na trasie polskiego wyścigu etapowego oraz utrudnienia wprowadzone w 79. edycji z pewnością będą dodatkowym bodźcem dla uczestniczących drużyn, co potwierdza kierownictwo Alpecin-Fenix: “Jeśli chodzi o tegoroczną edycję, jesteśmy podekscytowani zaproszeniem do wyścigu po raz drugi z rzędu, po tym jak ponownie wygraliśmy UCI Europe Tour. Pod koniec Tour de Pologne będziemy się ścigać na znanym nam terenie w pięknym regionie, ale równie interesujące będzie odkrycie nowych dróg w innej części kraju. Do wyścigu wystawimy silną drużynę z kolarzami chętnymi do osiągnięcia jak najlepszego wyniku na każdym z siedmiu etapów.” podsumowali Christoph i Philip Roodhooft.

„Drużyna Alpecin-Fenix jest bardzo obiecująca” wyjaśnia Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. „Z roku na rok są coraz lepsi. W 2021 roku, podczas 78. edycji Tour de Pologne, ich kolarze udowodnili, że mają to, czego potrzeba, by rywalizować na najwyższym poziomie i walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej drużyny.”

Dwukrotne wygranie tak ważnej klasyfikacji nie jest przypadkiem. Oznacza niezwykły wysiłek zarówno indywidualny jak i zespołowy oraz nieustanne zaangażowanie w rywalizację z jednymi z najmocniejszych zawodników w pro peletonie.

Do zobaczenia wkrótce podczas 79. edycji Tour de Pologne!

blank