blank

Tour de Pologne UCI World Tour i Madonna di Campiglio: 3-letnie partnerstwo, które łączy kolarstwo, historię i region

Kolarstwo to sport, który tradycyjnie łączy rywalizację i regiony. Lang Team ma zaszczyt oficjalnie ogłosić nowe, fascynujące, trzyletnie partnerstwo pomiędzy Tour de Pologne a Madonna di Campiglio, jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich we włoskich Alpach. 

blank

Położona pomiędzy Dolomitami Brenta i lodowcami Adamello-Presanella, Madonna di Campiglio jest miejscem, które od zawsze łączyły z Polską szczególne więzi. Więź, która z biegiem lat uległa wzmocnieniu, zarówno dzięki miłości polskich turystów do gór w Trentino, jak i wydarzeniom, które zapisały się w jej historii. Wystarczy wspomnieć, że w 1984 roku papież Karol Wojtyła zjechał na nartach na wysokość ponad trzech tysięcy metrów na lodowiec Adamello, aby uczcić pamięć poległych w wojnie. Była to szczególna okazja, którą powtórzył w 1988 roku, odprawiając mszę na ołtarzu zbudowanym na pamiątkę jego pierwszej wizyty. 

blank

Tradycja Tour de Pologne jest również związana z tradycją tego miejsca położonego wśród spektakularnych gór. W 2013 roku 70. edycja wyścigu po raz pierwszy rozpoczęła się poza granicami kraju, a pierwszym etapem – o długości 180 kilometrów – był Rovereto-Madonna di Campiglio. Etap zakończył się zwycięstwem Diego Uliss.

Dla Lang Team umowa wykracza poza zwykły sponsoring. Dotyczy również sfery emocjonalnej. W 2014 roku, gmina Pinzolo – w porozumieniu z organizacją turystyczną Madonna di Campiglio i autonomiczną prowincją Trydent – przekazała Czesławowi Langowi klucze do miejscowości. “Kiedy myślę o Madonna di Campiglio – powiedział Lang – zawsze przypominam sobie ten etap Giro d’Italia z 1985 roku, kiedy byłem pomocą dla Saronniego i po upadku przy prędkości około 80 km na godzinę, dojechałem do mety pomogłem mojemu kapitanowi wygrać. To był niesamowity dzień dla mnie i wielki sukces dla drużyny Del Tongo.”

blank

“Jestem bardzo przywiązany do Włoch” – kontynuował Lang. “Mam wiele dobrych wspomnień w tym kraju, miałem szczęście nazywać go domem przez pewien okres mojego życia i przeżyłem tu najlepsze momenty mojej sportowej kariery. Przez kilka lat mieszkałem nad jeziorem Garda, które znajduje się nieco ponad godzinę drogi od Madonna di Campiglio, i często opuszczałem srebrne drzewa oliwne mojego domu, aby wkrótce potem spędzić czas w górach na nartach. Otrzymanie kluczy do miasta, miejsca, które szczególnie kocham za jego gościnność i ludzi, zawsze uśmiechniętych i chętnych do pomocy w każdej sytuacji, było dla mnie wielkim powodem do dumy.”

blank

Współpraca tego kalibru z własnym honorowym obywatelem to także ważna okazja do promocji okolicy. Tullio Serafini, prezes Azienda per il Turismo di Madonna di Campiglio wyjaśnia: “Tour de Pologne stanowi doskonałą platformę relacji, która może stworzyć interesujące działania co-marketingowe z innymi partnerami wydarzenia, poza tym jest ważną okazją do organizowania wydarzeń PR. W tym roku 2022 zamierzamy między innymi zorganizować imprezę 3Tre On Tour w Polsce, aby zaprezentować nasz wyścig Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim i całą Madonna di Campiglio sprofilowanemu rynkowi. Nasze góry są ukochanym celem polskich turystów”, kontynuował, “a nasz obszar zamierza rozszerzyć ten rynek, kierując się do nowych klientów.”

Madonna di Campiglio i Tour de Pologne ustalili swoją współpracę jako punkt odniesienia dla nawiązywania relacji, promocji obszaru i zachowania dziedzictwa historycznego i kulturowego obu krajów.