blank

Czesław Lang z nagrodą ONZ

Ta nagroda to duma, zaszczyt, ale i potwierdzenie tego, że praca, którą wykonuję z moim zespołem i partnerami ma sens – powiedział Czesław Lang, który otrzymał nagrodę ONZ podczas targów BikeExpo w Warszawie.

Nagrodę przyznała Organizacja Narodów Zjednoczonych za wybitne osiągnięcia kolarskie, biznesowo-sportowe i promocję kolarstwa na świecie poprzez organiazację różnych wyścigów, przede wszystkim Tour de Pologne, którym Czesław Lang kieruje od ponad ćwierć wieku.– Wiem, że taką nagrodę dostało ledwie piętnastu ludzi ze świata kolarstwa na wszystkich kontynentach. Wśród nich są takie postaci, jak Eddy Merckx czy Tadej Pogačar – mówi wicemistrz olimpijski z Moskwy i podkreśla, że nagroda jest nie tylko jego.

blank

– Nie pracuję sam, mam wokół siebie świetnych ludzi, którzy wkładają serce w to, co robią i partnerów, którzy są nie tylko sponsorami, ale tworzą rodzinę Tour de Pologne. Z większością znamy się od lat, wiemy, że możemy na siebie liczyć. A nowi, którzy wciąż się pojawiają, szybko się przekonują, że potrafimy łączyć sport zawodowy z promocją – opowiada Czesław Lang, który już kilka lat temu został „Architektem Zrównoważonego Rozwoju” ONZ.

Tym razem, przy okazji BikeExpo, mogą spotkać się z nim wszyscy kibice i porozmawiać o karierze pierwszego zawodowego kolarza z naszej części świata, ale i naszym narodowym wyścigu, który w tym roku odbędzie się po raz 79., pod hasłem „Wyścig dla Pokoju”.