blank

Za 100 dni start 79. Tour de Pologne

Dokładnie za 100 dni, kolarze z najlepszych zawodowych drużyn na świecie staną w Kielcach na starcie 79. edycji Tour de Pologne. Czesław Lang ogłosił także tegoroczne hasło przewodnie wyścigu. 

Już 30 lipca rozpocznie się wielkie kolarskie święto, które będzie trwało przez 7 dni. Walka o zwycięstwo będzie toczyła się od etapu otwierającego Kielcach a zwycięzcę poznamy już tradycyjnie w Krakowie. Dziś trudno typować, kto sięgnie po trofeum, ale kibiców czeka mnóstwo emocjonujących momentów. Tour de Pologne odwiedzi województwa świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

Pracujemy pełną parą – mówi Czesław Lang i dodaje – z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej startu kolejnej edycji. Ogłosiliśmy już trzy dzikie karty i oprócz drużyn World Tourowych, wystartują u nas także Alpecin – Fenix, Team Novo Nordisk oraz Reprezentacja Polski. W najbliższym czasie ogłosimy jeszcze dwie dzikie karty, które na pewno zainteresują polskich kibiców. Jedna z drużyn pochodzi z Hiszpanii i dokładnie po 10 latach powrócą na Tour de Pologne.

Na początku kwietnia Czesław Lang odebrał także nagrodę przyznaną mu przez ONZ. – Ta nagroda to duma, zaszczyt, ale i potwierdzenie tego, że praca, którą wykonuję z moim zespołem i partnerami ma sens. – powiedział Dyrektor Generalny

Wybrano już także hasło przewodnie tegorocznego wyścigu, które jest aktem solidarności z Ukrainą. 79. Tour de Pologne, przejedzie przez Polskę pod hasłem „Wyścig dla pokoju”, aby podkreślić, że sport łączy i przynosi pozytywne wartości. Dzięki popularności wyścigu wierzymy, że to przesłanie pójdzie dalej w świat.