blank

Energa sponsorem głównym 79. Tour de Pologne

Spółka przez trzy lata będzie sponsorem głównym wyścigu. Tegoroczne zmagania sportowe odbędą się pod hasłem „Wyścig dla pokoju”. Zawodnicy 79. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne będą w tym roku walczyć o żółtą koszulkę lidera z logiem Energi z Grupy ORLEN.

– Jestem dumny, że Energa z Grupy ORLEN została sponsorem głównym 79. Tour de Pologne UCI World Tour – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny narodowego wyścigu.

Energa to firma, która już współpracowała z Tour de Pologne, ale teraz wiąże się z wyścigiem jeszcze mocniej. Podczas 79. edycji wyścigu kolarze będą rywalizować o żółtą koszulkę Energa Grupa ORLEN dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej.

Energa wspiera to wspaniałe wydarzenie kolarskie od 2020 roku. Teraz spółka podpisała umowę na objęcie roli sponsora generalnego trzech kolejnych edycji wyścigu.

– Energa z Grupy ORLEN już po raz trzeci będzie towarzyszyć kolarzom na trasie wyścigu Tour de Pologne. Zmagania zawodników obserwuje cały świat, dlatego w tym roku, w obliczu sytuacji międzynarodowej chcielibyśmy, aby wyścig miał jeszcze głębsze znaczenie. Sport uczy rywalizacji w duchu fair play a takie wartości są nam wszystkim dziś bardzo potrzebne – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji.

Rywalizacja na zasadach braterstwa i pokoju

Tegoroczne wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Wyścigu dla pokoju”. Twórcy imprezy sportowej, korzystając z jej ogromnej popularności, chcą zwrócić uwagę na to ważne przesłanie. Sport walczy z dyskryminacją, niweluje różnice między państwami i integruje społeczeństwa oraz uczy tolerancji.

– W tym szczególnie trudnym czasie dla całego świata, a przede wszystkim naszych sąsiadów na Ukrainie, chcemy przeprowadzić wyścig, który będzie opierał się na zasadach braterstwa i pokoju. Wspólnie możemy przekazać ludziom takie wartości, bo Tour de Pologne to impreza, którą oglądają miliony kibiców przy trasie podczas przejazdu przez około 400 miejscowości, a także ci, którzy decydują się na przekaz telewizyjny i za pomocą innych mediów – podkreśla Czesław Lang.

79. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 30.07-5.08.2022 roku. W wyścigu startują najlepsze kolarskie drużyny świata należące do UCI World Teams. Kolarze pokonają w sumie ponad 1220 km w ciągu siedmiu dni. Uroczysta inauguracja wyścigu odbędzie się 30 lipca w Kielcach, Świętokrzyskie, a po tygodniu jazdy zawodnicy przekroczą linię mety w Krakowie. W zawodach weźmie udział ok. 150 kolarzy. Pierwszy etap zawodów zakończy się w Lublinie. Później zaplanowano etapy Chełm – Zamość, Kraśnik, Powiat Kraśnicki – Przemyśl, Lesko, Powiat Leski – Sanok, Łańcut – Rzeszów, Szaflary – Stacja Narciarska Rusiński i Valsir, Skawina – Kraków.