blank

Lang Team partnerem „Rowerowy Wilanów 2022″

W dniach 14-15 maja 2022 r. na plaży Wilanów odbędzie się druga edycja wydarzenia pt. „Rowerowy Wilanów”. Będzie to wydarzenie plenerowe, bezpłatne dla odwiedzających, na które zapraszamy wszystkich fanów dwóch kółek. Nie zabraknie ciekawych prelekcji, zawodów rowerowych dla dzieci o Puchar Burmistrza Wilanowa, miasteczka ruchu drogowego, kiermaszu rowerowego, a nawet food trucków. Sceną główną Wydarzenia będzie Muzeum Mobilne Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO.

Wystąpią na niej zawodnicy, specjaliści oraz fani dwóch kółek. Producenci rowerów, kasków, butów, oświetlenia oraz odzieży i innych akcesoriów dla rowerzystów wezmą udział w kiermaszu akcesoriów. Będzie też można uzyskać cenną wiedzę i zasięgnąć porady specjalistów. Również z zakresu regeneracji, czy leczenia kontuzji. A nawet uzyskać darmową ocenę stanu technicznego własnego bicykla.

Dzieci z roczników od 2009 do 2015 będą mogły wystartować na swoich dowolnych rowerach w zawodach MTB XC o Puchar Burmistrza Wilanowa. Wytyczona trasa będzie liczyć ok. 400m i znajdą się na niej nieduże i łatwe do pokonania przeszkody. Zawodnicy będą ją pokonywać pojedynczo, na czas, który zdecyduje o kolejności w klasyfikacji wiekowej zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Startować można zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, a wyniki i rozdanie nagród odbędzie się w niedzielę o godz. 15.30, na scenie. Podczas startu obowiązkowym wyposażeniem jest dobrze zapięty kask.

Tematem przewodnim „Rowerowy Wilanów” będzie bezpieczeństwo rowerzystów, używanie kasków, oświetlenia, promocji znajomości przepisów ruchu drogowego. Najważniejsze aspekty będą omówione przez ekspertów ze sceny, a potrenować będzie można w Miasteczku Ruchu Drogowego.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 10.00 do 18.00 w sobotę oraz od 10.00 do 17.00 w niedzielę, centralnym punkcie warszawskiego Wilanowa, tzw. „plaży Wilanów”, tuż przy ścieżce rowerowej w kierunku Powsina oraz słynnych, kolarskich Gassów.

Partnerami „Rowerowy Wilanów 2022 ” są: Urząd Dzielnicy Warszawa Wilanów, marka LOTTO, Tour de Pologne/Lang Team oraz organizator kampanii społecznej „Rower Bezpieczny”.