blank

Norweska drużyna po raz pierwszy wystąpi w Tour de Pologne

Drużyna UNO-X Pro Cycling Team otrzymała dziką kartę na start w 79. Tour de Pologne UCI World Tour 

Świętują szósty rok działalności jako drużyna i trzeci rok jako drużyna zawodowa, UNO-X przygotowuje się do reprezentowania Skandynawii na światowej scenie Tour de Pologne. Kolarze z Norwegii i Danii mają ambitne plany aby zaznaczyć swoją obecność w peletonie. – W zeszłym roku zakończyliśmy sezon na czwartym miejscu w klasyfikacji UCI ProTeam – wyjaśnia Jens Haugland, dyrektor generalny UNO-X. – Naszym celem jest regularny rozwój. Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować skandynawskie kolarstwo na swój własny sposób: przybijanie piątki, uśmiech, kultura i tworzenie więzi rodzinnych. Jestem przekonany, że wyniki będą bezpośrednią konsekwencją takiego podejścia.

UNO-X weźmie udział w Tour de Pologne po raz pierwszy, a także będzie pierwszą norweską drużyną w historii polskiego wyścigu. Początki UNO-X rozpoczęły się od garażu z jedenastoma kolarzami i rowerami bez siodełka, do dwudziestu dwóch zwycięstw w ProTour. Ewolucja drużyny była napędzana latami przez entuzjazm, wyzwania i poczucie rywalizacji. Pierwsze zwycięstwo w wyścigu UCI miało miejsce w 2017 roku, a z biegiem lat liczba ta stopniowo rosła, by w 2020, w pierwszym roku działalności jako ProTeam, osiągnąć liczbę piętnastu zwycięstw. Marzenie, które wciąż się spełnia dzięki poświęceniu tych, którzy uwierzyli w ten projekt, a dziś mogą zobaczyć zespół ścigający się na trasach najważniejszych wyścigów na świecie. 

-Tour de Pologne to historyczny wyścig – wyjaśnia Czesław Lang – i ważne jest dla nas, abyśmy uczestniczyli w ważnych momentach. Dlatego z radością zobaczę tę drużynę na starcie 30 lipca: kolarstwo to sport globalny i wyjątkowa okazja do promowania wymiany międzykulturowej. Nie będę ukrywał, że w pełni podzielamy filozofię tej drużyny, jak również jej zaangażowanie w promowanie zdrowego stylu życia i zrównoważonego rozwoju.

Rok 2022 zapowiada się jako kluczowy sezon dla UNO-X, ponieważ przygotowują się oni do międzynarodowych zawodów na najwyższym poziomie.

-To nie przypadek, że Tour de Pologne jest częścią World Tour – podsumowuje Haugland. – Spodziewamy się więc bardzo trudnej rywalizacji, co do tego nie ma wątpliwości. Postaramy się po prostu cieszyć tym pięknym wyścigiem, być cierpliwi i skupić się na występie jako drużyna. Oczywiście chcemy spróbować wykorzystać każdą możliwą okazję, aby pozostawić po sobie dobre wrażenie, takie, które będzie mówiło o tym, jacy jesteśmy. I o naszym stylu ścigania.