blank

ARP E-VEHICLES partnerem 79. Tour de Pologne!

Kolarstwo i jazda na rowerze promują zrównoważony rozwój i dbanie o środowisko. Wyścig Tour de Pologne również promuje takie działania. Jest to możliwe dzięki współpracy z firmą ARP E-VEHICLES, która ma w swojej ofercie zeroemisyjne autobusy elektryczne.

– Ogłaszamy kolejnego partnera! W tym roku nasza ekipa techniczna, która odpowiada m.in. za przygotowanie scenografii w trakcie wyścigu, będzie podróżować pomiędzy miastami elektrycznym autobusem – mówi dyrektor generalny 79. Tour de Pologne UCI World Tour Czesław Lang.

Autobus elektryczny ARP E-VEHICLES jest efektem wielu lat prac badawczych i koncepcyjnych doświadczonego zespołu polskich inżynierów i konstruktorów. Od początku został zaprojektowany i skonstruowany jako autobus elektryczny, a nie jako adaptacja konstrukcji z silnikiem spalinowym. Zawiera wiele nowatorskich rozwiązań. Wszystkie baterie zamiast na dachu zostały umieszczone pod podwoziem, co nie przeszkodziło w uzyskaniu całkowicie niskiej podłogi.

blank

– Wyścig Tour de Pologne to oprócz sportowych emocji także promocja Polski. Dzięki tej współpracy, oprócz walorów turystycznych i historii, możemy promować także takie innowacyjne pomysły, ponieważ jest to całkowicie polski projekt i warto to podkreślać – dodał wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Zastosowanie innowacyjnych baterii NMC pozwala na ładowanie stacjonarne i zasięg do 400 km. Autobus wykonany jest w ponad 60 procentach z polskich komponentów, a dzięki silnikowi elektrycznemu jest cichy i ekologiczny a także przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażony w rampę i układ przyklęku.

Już 30 lipca kolarze ze światowej czołówki wyruszą na polskie drogi, aby walczyć o zwycięstwo na trasie 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Ponad 1200 kilometrów, podzielone na 7 wymagających i widowiskowych etapów. Wszystko rozpocznie się w Kielcach, a wielki finał już tradycyjnie odbędzie się na krakowskich Błoniach.