blank

Czesław Lang w Kraśniku 

7 czerwca w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku Czesław Lang spotkał się ze Starostą Kraśnickim Andrzejem Rollą, Burmistrzem Miasta Kraśnik Wojciechem Wilkiem oraz Dyrektorem Departamentu Promocji, Sportu i Kultury Arturem Domańskim, aby podpisac dokumenty startu 3. Etapu 79. Tour de Pologne UCI World Tour. 

Etap trzeci będzie najdłuższym tej edycji. To blisko 240 km wielkich emocji. Wystartujemy w Kraśniku, a meta wyścigu będzie na podjeździe pod kopiec tatarski i pamiętamy w zeszłym roku. To tam Michał Kwiatkowski walczył o 3 miejsce, ale Almeida praktycznie wygrał na tym podjeździe cały wyścig. Myślę, że na pewno będzie to bardzo, bardzo oczekiwany przez kibiców i interesujący etap. – zapowiada Czesław Lang Dyrektor Generalny wyścigu.

Wyścig Tour de Pologne to szansa na promocję miasta – mówi Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika – Dzisiaj jesteśmy gospodarzami startu i myślę, że wszyscy powinniśmy być z tego dumni. Tour de Pologne promuje Polskę, a ja mam nadzieję, że będzie promował również Kraśnik w Polsce ale również za granicą. 

Głos zabrał również Starosta Kraśnicki, Andrzej Rolla – Bardzo się cieszę , że w tym roku będziemy gościć na naszym terenie najlepszych kolarzy na świecie. O to by trasa kolejnego Tour de Pologne wiodła przez Powiat Kraśnicki staraliśmy się od dłuższego czasu. To dla nas duże wyróżnienie i okazja do promocji, a dla miłośników kolarstwa, ale nie tylko, szansa na udział w prestiżowej imprezie. Dziękuję Czesławowi Langowi i jego współpracownikom za taką decyzję. Postaramy się, by start z Kraśnika i przejazd przez nasz powiat wypadły od strony organizacyjnej perfekcyjnie – zapewnia.

 

blank

Początek III etapu wyścigu będzie miał miejsce w stolicy naszego powiatu – Kraśniku. Kolarze wystartują sprzed Centrum Kultury i Promocji, aby przejechać honorowo reprezentacyjną ulicą miasta – Aleją Niepodległości. Następnie udadzą się ulicą Urzędowską w kierunku historycznej części miasta, by kontynuować przejazd malowniczymi terenami Gminy Kraśnik oraz Gminy Szastarka do granicy Powiatu Kraśnickiego. W pierwszej połowie dystansu do zdobycia będą trzy Premie Lotne LOTTO – w Janowie Lubelskim oraz Leżajsku. O trzecią kolarze powalczą w Jarosławiu na 145 kilometrze. Pozostała część etapu to trzy Premie Górskie PZU do zdobycia na odcinku 13 kilometrów. Premia Górska PZU II kategorii: Sólca oraz Kalwaria Pacławska. Ostatnią premią na tym etapie będzie Premia Górska PZU Gruszowa III kategorii Finisz, podobnie jak w ubiegłym roku, to wyczerpujący i widowiskowy podjazd w centrum miasta o nachyleniu od 14 do 15%.