blank

#onemonth2go – Tour de Pologne wystartuje już za miesiąc! 

Czas do startu 79. Tour de Pologne się kurczy. Już za 30 dni na polskich szosach kolarze będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Energa z Grupy ORLEN. Drużyna Lotto Soudal potwierdziła także udział Tima Wellensa w polskim wyścigu – zwycięzcy Tour de Pologne z 2016 roku. 

Czas od zakończenia poprzedniej edycji minął bardzo szybko, a już za miesiąc kolarze z najlepszych zawodowych grup kolarskich na świecie pojawią się na linii startu w Kielcach, skąd wyruszą w Polskę, aby po pokonaniu blisko 1200 kilometrów zakończyć swoje zmagania na krakowskich Błoniach. Obsada tegorocznego wyścigu zapowiada się bardzo interesująco. Nieoficjalnie swój udział zapowiedział już Richard Carapaz z Ineos Grenadiers – mistrz olimpijski z Tokio, a także Biniam Girmay z Intermache-Wanty-Gobert, który jest niezaprzeczalną gwiazdą tego sezonu. 

Kolejna edycja Tour de Pologne będzie już tradycyjnie wielkim wydarzeniem, które przyciągnie miliony kibiców na trasę oraz przed telewizory. Transmisja wyścigu jest już potwierdzona na 5 kontynentach, co zapewni doskonałą promocję dyscypliny, ale też naszego kraju. 

blank

W 2022 roku mottem przewodnim Tour de Pologne będzie hasło “Wyścig dla pokoju”. To forma wsparcia naszych najbliższych sąsiadów zza wschodniej granicy. – Chcemy przeprowadzić wyścig, który będzie opierał się na zasadach braterstwa i pokoju. Wspólnie możemy przekazać ludziom takie wartości, bo Tour de Pologne to impreza, którą oglądają miliony kibiców, a jej zasięg jest międzynarodowy. – podkreśla Czesław Lang.