blank

Powiat Kraśnicki – współorganizator startu III etapu zaprasza turystów i miłośników jazdy na rowerze.

Przed mieszkańcami Powiatu Kraśnickiego wielkie kolarskie święto. 1 sierpnia kolarze z najlepszych na świecie grup zawodowych, wyruszą z Kraśnika na trasę trzeciego etapu 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Przy Centrum Kultury i Promocji odbędzie się start honorowy, następnie peleton ruszy przez piękne tereny powiatu w kierunku Zamościa.

– Bardzo się cieszę , że w tym roku będziemy gościć na naszym terenie najlepszych kolarzy na świecie. To dla nas duże wyróżnienie i okazja do promocji, a dla miłośników kolarstwa, ale nie tylko, szansa na udział w prestiżowej imprezie. Dziękuję Czesławowi Langowi i jego współpracownikom za taką decyzję. 1 sierpnia serdecznie zapraszam do śledzenia zmagań kolarzy podczas III etapu wyścigu. Start honorowy zaplanowano na godz. 10:45. – podkreśla Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla.

Powiat Kraśnicki jako współorganizator wyścigu stanowi ważny punkt na mapie tych prestiżowych zawodów. Współorganizacja startu do III etapu wyścigu jest okazją do zaprezentowania potencjału zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

– Etap trzeci będzie najdłuższym tej edycji. To blisko 240 km wielkich emocji. Wystartujemy w Kraśniku, Powiecie Kraśnickim, a meta wyścigu będzie na podjeździe pod Kopiec Tatarski i pamiętamy w zeszłym roku. To tam Michał Kwiatkowski walczył o 3 miejsce, ale Almeida praktycznie wygrał na tym podjeździe cały wyścig. Myślę, że na pewno będzie to bardzo, bardzo oczekiwany przez kibiców i interesujący etap. – zapowiada Czesław Lang Dyrektor Generalny wyścigu.

blank

Powiat Kraśnicki jest obszarem atrakcyjnym turystycznie. Wizytówką powiatu są unikalne obiekty sakralne i zabytkowe takie jak: kościół parafialny pw. WNMP w Kraśniku, XVII wieczny zespół dworsko – parkowy w Olbięcinie, Zespół Pałacowy Prażmowskich i Suchodolskich w Gościeradowie, czy „trójkątna” kaplica w Stróży z lat 1766 – 67, które zachwycają swoim urokiem. Wartym odwiedzenia jest nowoczesne Muzeum 24 Pułku Ułanów im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego w Kraśniku, oddział Muzeum Narodowego w Lublinie. Powiat posiada rozwiniętą bazę noclegową dostosowaną do oczekiwań turystów. Mieszkańcy oraz turyści mogą wziąć udział w licznych imprezach odbywających się w ciągu całego roku, są to m.in. festiwale, rekonstrukcje historyczne, koncerty, dożynki, wydarzenia sportowe, kiermasze.

blank

Do urokliwych miejsc należą tereny Kraśnickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, fragment Małopolskiego Przełomu Wisły, Rezerwaty w Natalinie, Szczeckich Dołach, Marynopolu czy Źródlisko w Łanach, gmina Gościeradów. Są to tereny ekologicznie czyste dające możliwości bezpiecznego wypoczynku. Przez malownicze tereny powiatu prowadzą szlaki turystyczne, ścieżki przyrodniczo – dydaktyczne, a także liczne trasy rowerowe. Powiat należy do Związku Euroregion Roztocze tworząc warunki do  rozwijania przyjaznej i wzajemnie korzystnej współpracy transgranicznej, bezpośrednio sąsiadujących obszarów Ukrainy i Polski.

Atrakcyjne położenie geograficzne, walory przyrodnicze i dobrze rozwinięta infrastruktura stanowią doskonałą propozycję dla turystów i miłośników jazdy na rowerze. Umiejscowienie startu jednej z najpopularniejszych imprez sportowych w Polsce, na pewno zwróci uwagę milionów ludzi na atrakcje i potencjał, które oferuje Powiat Kraśnicki.