blank

Wszystko jest już gotowe na 79. Tour de Pologne

W okresie poprzedzającym oficjalną prezentację drużyn 79. edycji Tour de Pologne, zaplanowaną na w piątek 29 lipca na Rynku w Kielcach od godziny 18:00, w centrum uwagi znajdą się nie tylko bohaterowie, ale także koszulki, o które będą rywalizować etap po etapie.

Jedną z nich jest żółta koszulka klasyfikacji generalnej, której sponsorem jest Energa, partner numer jeden polskiego wyścigu przez najbliższe trzy lata.

blankDla kolarzy, którzy będą rywalizować na szybkich finiszach, czeka koszulka Najlepszego Sprintera od Lotosu, a wspinacze będą walczyć o koszulkę Najlepszego Górala PZU. LOTTO jest sponsorem Klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik . Firma Drutex jest sponsorem nagrody dla zwycięzcy etapu. Na koniec drużyny będą mogły aspirować do wygrania klasyfikacji końcowej sponsorowanej przez Lang Team – Najlepsza Drużyna. Najlepszy zawodnik U23 wygra klasyfikacje specjalną im. Bjorga Lambrechta.

Zwycięzca Tour de Pologne będzie miał przyjemność wznieść do nieba ikoniczne już trofeum, które zostało zaprojektowane i stworzone przez włoskiego artystę Mirko Demattè. Trofeum, które podobnie jak w poprzednich edycjach, wykonane jest z autochtonicznych materiałów Trentino i ma wielką wartość symboliczną, która łączy sport z rzemiosłem i wzmacnia relacje między ludźmi. Przesłanie, które nigdy nie było tak aktualne, jak również utrzymanie wartości naszego kolektywu zarówno w zakresie pokoju i solidarności, które Tour de Pologne chce przekazać światu.

blank

Jesteśmy przekonani, że lista zawodników, którzy zdecydowali się w tym roku wziąć udział w polskim wyścigu etapowym, po raz kolejny zapewni chwile wspaniałego kolarstwa i mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić.