blank

CITROËN PARTNEREM 79. EDYCJI TOUR DE POLOGNE

Tour de Pologne – najważniejszy wyścig kolarski w kraju i jeden z najważniejszych w Europie – odbędzie się
od 30 lipca do 5 sierpnia.
Na tegoroczną edycję zawodów pojazdy dostarczy Citroën Polska. Model C5 Aircross będzie głównym samochodem wyścigu.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w Europie i na świecie. Zawody te odbywają się od 1928 r., a od 1952 r. są organizowane nieprzerwanie co rok. Od kilku lat są one częścią prestiżowego cyklu UCI World Tour.

Tegoroczna, 79. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 30 sierpnia w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia w Krakowie.
Po drodze zawodnicy odwiedzą m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów i Nowy Targ. Trasa podzielona jest na siedem etapów o łącznej długości ponad 1200 km, z czego najdłuższy odcinek, z Kraśnika do Przemyśla, będzie liczył aż 237 km.

Organizacja takich zawodów to wielkie wyzwanie logistyczne. Co roku wyścig jest obsługiwany przez dużą flotę  pojazdów. Po raz kolejny partnerem wyścigu został Citroën Polska. Organizatorzy imprezy dostaną do dyspozycji całą gamę pojazdów marki Citroën – samochody dla sędziów, dyrekcji zawodów, VIP-ów oraz obsługi wyścigu. Honorowym samochodem tegorocznej edycji wyścigu jest SUV Citroën
C5 Aircross. Łącznie Citroën Polska ponad 40 samochodów, w tym około 20 sztuk nowego Citroëna C5 Aircross, który właśnie debiutuje w salonach po face liftignu.

blank

C5 Aircross, którego sprzedaż od wprowadzenia na rynek w 2018 roku przekroczyła 260 000 sztuk, wyróżniał się w bardzo konkurencyjnym segmencie kompaktowych SUV-ów dużą przestrzenią i modułowością wnętrza, a przede wszystkim niezrównanym komfortem. Wręcz „aksamitny” komfort, charakterystyczny dla modeli marki i know-how, wypływające z bogatego doświadczenia Citroëna w budowie samochodów jednobryłowych, sprawiają, że nowy model wyróżnia się wśród konkurencji. Dziś C5 Aircross nadal pozostaje rynkowym wzorcem pod względem funkcjonalności, komfortu wnętrza i bezpieczeństwa. Cechy te są jeszcze bardziej odczuwalne w wersji hybrydowej typu plug-in stanowiącej już ponad 30% miksu sprzedaży modelu w Europie.

blank

Nowy C5 Aircross zwraca uwagę odmienną stylistyką i wyższym poziomem postrzeganej jakości. Jest bardziej dojrzały i z pewnością spełni oczekiwania klientów poszukujących pojazdów o silniejszym i bardziej prestiżowym charakterze.