blank

Cofidis po raz piąty z Tour de Pologne UCI World Tour

Cofidis Polska po raz piąty nawiązuje współpracę z organizatorami kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. W 2022 roku odbędzie się 79. edycja tego wydarzenia, ze startem zaplanowanym w Kielcach i metą w Krakowie.

Cofidis Polska jest częścią francuskiej grupy finansowej Cofidis Group, posiadającej oddziały w 9 krajach Europy. Ma ponad 40 lat doświadczenia w zakresie finansowania na rynku francuskim i 14 lat w Polsce. Cofidis Polska ma w swojej ofercie kredyty samochodowe oraz leasing, a także kredyty gotówkowe i ratalne.

Kibice światowego kolarstwa z pewnością znają drużynę Cofidis, która od wielu lat pokazuje się w najważniejszych wyścigach rangi World Tour. Także w Tour de Pologne. W składzie francuskiej formacji na polski wyścig znalazło się miejsce dla pochodzącego z Kartuz Polaka, Szymona Sajnoka.

„Po raz piąty mogę powitać Cofidis jako partnera wyścigu. To bardzo dobrze rozpoznawalna marka w środowisku kolarskim. Poprzednie lata udanej współpracy dobrze rokują na przyszłość. Jest to firma, która “czuje” kolarstwo.”  — mówi Czesław Lang.

79. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a wielki finał 5 sierpnia w Krakowie i w tym roku będzie się odbywał pod hasłem „Wyścig dla Pokoju”. Na starcie staną kolarze z najlepszych grup świata, które, podobnie, jak nasz narodowy wyścig, są w elitarnym cyklu UCI World Tour.