blank

Czesław Lang gościem specjalnym “Tour de Lubelskie”

Widać jak rower stał się wielką pasją nas wszystkich. Ja połknąłem tego bakcyla mając 13 lat. Cieszę się, że co raz więcej ludzi wsiada na rower i jest to także ich pasja. – mówił Czesław Lang podczas wydarzenia “Tour de Lubelskie”. Partnerem 79. Tour de Pologne jest Województwo Lubelskie – Lubelskie. Smakuj Życie! #Lubelskie #zDUMĄwspieramySport. 

Tour de Lubelskie to cykl rajdów rowerowych zapowiadający największy polski wyścig kolarski 79. Tour de Pologne. Entuzjaści dwóch kółek mogli zmierzyć się z pięknymi i malowniczymi trasami rowerowymi w województwie lubelskim. Podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne, peleton pokona blisko 400 km na terenie Lubelszczyzny.

Rajdy Tour de Lubelskie odbywać się będą w okresie od 2-24 lipca 2022 r. na terenie 8 powiatów województwa lubelskiego: biłgorajskiego, janowskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego, lubelskiego, chełmskiego oraz kraśnickiego. Tour de Lubelskie przybliży nam ciekawe miejsca na Lubelszczyźnie, idealne dla turystyki rowerowej, która z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to jedna z ciekawszych form zwiedzania, połączenie aktywności, świeżego powietrza i atrakcji turystycznych to idealny przepis na spędzenie wakacyjnego czasu w Lubelskim.

 

blank

– Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się tutaj wspólnie pod egidą pana Marszałka Jarosława Stawiarskiego, pana Starosty Andrzeja Rolli i Burmistrza miasta Wojciecha Wilka spotkać i że 3. etap Tour de Pologne wyruszy z Kraśnika. Będzie to piękny etap z metą w Przemyślu. Na terenie województwa lubelskiego odbędą się aż 3 etapy. – mówił wicemistrz olimpijski z Moskwy w Kraśniku, gdzie odbył się finał całego cyklu rajdów rowerowych. Innymi miastami na mapie tego promującego sport wydarzenia były: Biłgoraj, Janów Lubelski, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Zamość, Lublin oraz Chełm.

Rajdy Tour de Lubelskie przejechały łącznie przez 8 powiatów i przybliżały miejsca idealne dla turystyki rowerowej, która staje się co raz bardziej popularna. Jest to jedna z lepszych form spędzenia aktywnie wolnego czasu oraz doskonały sposób na zwiedzanie regionu. Organizacja tego wydarzenia doskonale wpisuje się w strategię województw lubelskiego “Z dumą wspieramy sport” #zDUMĄwspieramySport.

Na sam koniec Czesław Lang zwrócił się do mieszkańców regionu, którzy tłumnie przybyli aby wziąć udział w rajdzie rowerowym – Jestem szczęśliwy, że mogę się dzisiaj z Wami spotkać, że możemy razem pojeździć na rowerze i porozmawiać. I jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za to, że jesteśmy razem i zapraszam do kibicowania podczas 3. etapu z Kraśnika, Powiatu Kraśnickiego do Przemyśla.

blank

Do zobaczenia na trasie 79. Tour de Pologne!