blank

DPD Polska Oficjalnym Kurierem 79. Tour de Pologne UCI WorldTour

DPD Polska została Oficjalnym Kurierem wyścigu Tour de Pologne, który rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia na krakowskich Błoniach. Lider krajowego rynku kurierskiego zapewni wsparcie logistyczne wydarzenia i udostępni auta kurierskie mające usprawnić działania organizatorów oraz uczestników rajdu.

DPD Polska od wielu lat wspiera sport, w tym kolarstwo. Świadczy o tym kolejny rok w roli partnera logistycznego największej imprezy kolarskiej w tej części Europy. Firma angażuje się także w rozwój innych dyscyplin, wspierając m.in. Polski Związek Piłki Siatkowej, kluby siatkarskie ( Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) oraz mniejsze zespoły drugoligowe, w tym m.in. WKS Sobieski Żagań.

Cieszę się na kontynuację współpracy pomiędzy Tour de Pologne, a firmą DPD Polska. Jej aktywny udział w organizacji wydarzenia już kolejny raz jest dla nas ogromnym wsparciem. W tym roku znów czekają nas niezapomniane, sportowe emocje, które przeżyjemy w towarzystwie lidera polskiego rynku kurierskiego – mówi Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z 1980 roku.

–  Wspieranie sportu wpisuje się w naszą strategię CSR, która zakłada promowanie zdrowego stylu życia, a także krzewienie wartości takich jak wytrwałość w dążeniu do celu i rywalizacja w duchu fair play. Jestem dumny, że DPD Polska po raz  kolejny pełni rolę partnera logistycznego jednej z najlepiej zorganizowanych imprez kolarskich na świecie. Dzięki współpracy z Tour de Pologne stajemy się częścią wielkiego święta sportu, które skupia najlepsze ekipy kolarskie oraz światowe gwiazdy peletonu. To ogromny zaszczyt – komentuje Łukasz Zembowicz, dyrektor sprzedaży i marketingu, członek zarządu DPD Polska.

Tegoroczna trasa wyścigu to ponad 1200 km podzielone na 7 etapów. Kolarski peleton złożony z 23 drużyn, przejdzie w tym roku przez takie miejscowości jak Kielce, Lublin, Chełm, Zamość, Kraśnik, Przemyśl, Lesko, Sanok, Łańcut, Rzeszów, Nowy Targ, Gronków, Stację Narciarską Rusiński, Skawinę oraz Kraków.