blank

Firma Soudal partnerem numeru startowego 79. Tour de Pologne UCI World Tour

Tej nowości w peletonie Tour de Pologne nie sposób nie zauważyć. Na numerze startowym i rowerze każdego kolarza będzie numer startowy z logo firmy Soudal, która od lat jest mecenasem światowego kolarstwa.

Niektórzy kolarze przyczepiają je do koszulki odwrotnie, żeby przynosiły szczęście. Inni wieszają je tradycyjnie. Ale nikt o nich nie zapomina – numer na plecach i rowerze kolarza to obowiązek podczas wyścigu. A jednocześnie bardzo dobre miejsce, aby się promować. – Cieszę się, że firma Soudal dostrzegła w tym potencjał i jest razem z nami. Dla nas to powód do dumy i radości, bo mowa o firmie, którą w kolarskim peletonie zna każdy kibic. Marka od wielu lat jest obecna w peletonie jako sponsor grupy cyklu World Tour. My także od dawna blisko współpracujemy i Soudal w różnych formach jest obecne przy naszym narodowym wyścigu – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę 30 lipca w Kielcach, a na trasie jest siedem etapów, które zakończy wielki finał w Krakowie. Na trasie będą 23 ekipy, w tym 18 z prestiżowego cyklu UCI World Tour. Wśród nich jest także ekipa Lotto Soudal.
blank