blank

Polski Bon Turystyczny kolejny rok z Tour de Pologne

Polska Organizacja Turystyczna po raz kolejny rusza w trasę z Tour de Pologne. Od 30 lipca do 5 sierpnia na trasie wyścigu POT będzie promowała aktywną turystykę i zachęcała do odkrywania najpiękniejszych zakątków Polski z Bonem Turystycznym.

Inauguracja 79. Tour de Pologne odbędzie się 30 lipca w Kielcach. Po starcie w stolicy województwa świętokrzyskiego pierwszy etap zawodów zakończy się Lublinie, a następne etapy zaplanowano na trasie: Chełm – Zamość, Kraśnik, Powiat Kraśnicki – Przemyśl, Lesko, Powiat Leski – Sanok, Łańcut – Rzeszów, Nowy Targ, Gronków – Stacja Narciarska Rusiński i Valsir, Skawina – Kraków. W ciągu 7 dni kolarze pokonają ponad 1200 km.

Podkarpacie i Lubelszczyzna to jedne z najpiękniejszych i wciąż nieodkrytych regionów Polski. Wielokulturowa historia obecna jest w ich architekturze, tradycjach, a także wyjątkowej gościnności mieszkańców. Przemierzając wraz z trasą wyścigu Tour de Pologne tę część Polski chcemy zachęcać turystów do aktywności i poznania tych regionów podczas rodzinnych wyjazdów z Polskim Bonem Turystycznym mówi Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes POT.

Tegoroczny Tour de Pologne odbywa się pod hasłem „Wyścigu dla pokoju” i korzystając z ogromnej popularności i zasięgu promuje przesłanie integracji, tolerancji i pokoju. Wydarzeniu towarzyszą miliony kibiców zarówno podczas przejazdu przez około 400 miejscowości jak i przed ekranami telewizorów.

W Polskę z bonem

Warto pamiętać, że na opłacenie usługi turystycznej Polskim Bonem Turystycznym jest czas do końca września tego roku. Rodzice planujący wypoczynek dla swoich dzieci mogą wybierać z 28 tysięcy obiektów świetnie przygotowanych na przyjęcie rodzin i zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wśród nich dostępna jest także oferta obozów, kolonii i półkolonii czy biur podróży i okolicznych klubów edukacyjnych i sportowych organizujących półkolonie w mieście. Rodzice, którzy nie wykorzystali jeszcze bonów turystycznych, mogą zrealizować je m.in. do opłacenia takich właśnie wyjazdów. Pełna lista obiektów przyjmujących płatności bonem turystycznym dostępna jest na stronie Bonu Turystycznego.

Z bonów mogą skorzystać wszystkie dzieci, których rodzice i opiekunowie pobierają świadczenie 500+. Na każde dziecko do 18 roku życia rodzic może pobrać bon o wartości 500 zł lub 1000 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Polska Organizacja Turystyczna przygotowała dla wszystkich korzystających z programu prosty przewodnik zawierający informację jak pobrać bon turystyczny, jak aktywować dodatkowe świadczenie dla dziecka z niepełnosprawnością i co zrobić, jeśli rodzic nie widzi na swoim profilu PUE ZUS zakładki z bonem.