blank

Sprinterskie finisze: kluczowe dla kontrolowania klasyfikacji generalnej. 

Sprinterzy są przygotowani na nowe wyzwania w Tour de Pologne UCI World Tour, który rozpocznie się 30 lipca w Kielcach. 

Trzy etapy skrojone na miarę dla sprinterów, którzy będą musieli pokazać się od najlepszej strony już podczas pierwszego etapu z finiszem w Lublinie. Choć nie jest on całkowicie płaski, będzie sprzyjał zawodnikom, którzy wytrzymają trzy podjazdy, z których jeden znajduje się tuż przed metą. Nie będzie czasu na odpoczynek, bo już na drugim etapie pojawi się doskonała szansa na próbę wygrania finałowego sprintu w Zamościu, gdzie kolarze będą musieli pokonać prawie dziewięcio kilometrową rundę wokół miasta. Ostatnią szansą dla sprinterów będzie finałowy etap w Krakowie, gdzie zakończy się 79. Tour de Pologne 

“Tegoroczna trasa została zaprojektowana tak, aby każdy mógł pokazać to, co ma najlepszego. Sprinterzy będą mieli tu wiele okazji do pokazania się. Na wszystkich etapach do wygrania będzie łącznie 14 Premii Sprinterskich LOTOS, a walka o koszulkę Klasyfikacji Sprinterskiej LOTOS będzie trwała do samego końca” – potwierdza Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Wśród faworytów tych trzech etapów są takie nazwiska jak: Phil Bauhaus (Bahrain Victorious) – zwycięzca ubiegłorocznego etapu w Chełmie – Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl), zdobywca tytułu mistrza Wielkiej Brytanii, Alberto Dainese (Team DSM), Arnaud Demare (Groupama – FDJ) i Pascal Ackermann (UAE Team Emirates).

”Mam świetne wspomnienia tutaj w Polsce : 4 zwycięstwa etapowe w latach 2018-2019 i mam nadzieję, że w tym roku będę to budował” – mówi sprinter UAE Team Emirates. ”Z trasy wyścigu widziałem, że są 2 lub 3 okazje do sprintów, więc będę skupiony na tych. Początek sezonu był dla mnie skomplikowany i liczę na wielkie rzeczy w drugiej połowie, a Polska jest częścią tego procesu.”  podsumowuje.

Nie należy lekceważyć premii lotnych, które będą niezbędne dla tych, którzy chcą dobrze wypaść w  klasyfikacji generalnej. Dla nich każda sekunda będzie cenna. 

blankblankblank