blank

80. Tour de Pologne UCI World Tour wystartuje w Poznaniu.

Wiadomo już skąd wystartuje wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja Tour de Pologne UCI World Tour. Po 16 latach największe wydarzenie sportowe w Polsce powróci do Poznania! To właśnie tam rozpocznie 80. Tour de Pologne. Zawodnicy najlepszych grup zawodowych wystartują z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwycięzcę 1. etapu poznamy na widowiskowej mecie zlokalizowanej na Torze Poznań.  

– Chciałbym zakomunikować, że jubileuszowa edycja Tour de Pologne rozpocznie się w Poznaniu! W 2023 roku będziemy obchodzić 95 urodziny wyścigu, będzie to także okrągła 80. edycja. Przepiękny etap ze startem i metą w Poznaniu, podczas którego objedziemy województwo wielkopolskie. To region bogaty w interesujące miejsca i bogatą historię. Jestem pewien, że będzie to wielkie kolarskie widowisko! – zapowiedział dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. 

blank

W ustaleniach dotyczących organizacji pierwszego etapu 80. Tour de Pologne UCI World Tour ze startem i metą w Poznaniu i w konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miasta Poznań udział wzięli Prezydent Miasta Poznań Jacek Jaśkowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski i Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

Po raz pierwszy Poznań znalazł się na mapie wyścigu w roku 1928, podczas pierwszej edycji wyścigu. Po raz ostatni Tour de Pologne był tu zorganizowany w 2007 roku. Etap do Poznania wygrał wówczas Włoch Danilo Napolitano.

80. Tour de Pologne UCI World Tour będzie trwał od 29 lipca do 4 sierpnia 2023.