blank

John Lelangue dołącza do Lang Team i Tour de Pologne

John Lelangue dołącza do Lang Team i Tour de Pologne UCI World Tour i jako Manager Generalny ze swoim długoletnim doświadczeniem z Tour de France otworzy kolejną dekadę organizacji wyścigu ze świeżym spojrzeniem na przyszłość Tour de Pologne. 

Pochodzący z Belgii John Lelangue ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych. W trakcie swojej kariery był Zastępcą Dyrektora ds. Zawodów w ASO – Tour de France, Dyrektorem Szosowych Mistrzostw Świata UCI Doha2016 w Katarze oraz Starszym Doradcą UCI ds. rozwoju wyścigów i Miejskich Mistrzostw Świata w Chinach. John będzie niewątpliwie bardzo cennym wsparciem dla dalszego rozwoju Tour de Pologne UCI World Tour, ORLEN Wyścig Narodów i Tour de Pologne Junior, a także wszystkich innych imprez organizowanych od lat przez Lang Team.

blank

“Czułem, że nadszedł czas na powrót do korzeni i potrzebowałem nowego wyzwania” – mówi Lelangue. “Organizacja i zarządzanie wyścigami i wydarzeniami to świat, który mnie fascynuje i którego jestem częścią. Nie była to łatwa decyzja, aby opuścić moją rolę jako CEO Lotto Soudal World Tour Team, ale jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę dołączyć do zespołu Lang Team jako manager generalny” – wyjaśnia.

Kolarstwo w sercu ma od dzieciństwa, John był Głównym Dyrektorem Sportowym zespołu BMC od 2008 do 2013 roku – prowadząc Cadela Evansa do zwycięstwa w Tour de France w 2011 roku – przed dołączeniem do zespołu Lotto Soudal w 2019 roku, gdzie był zarówno  CEO jak i dyrektorem generalnym.

“Chcę podziękować Czesławowi Langowi za zaufanie, które mi okazał i za niesamowitą szansę, którą mi daje. Jest wiele celów, które sobie wyznaczyliśmy i całe moje doświadczenie, zdobyte przez wiele lat w kolarstwie i eventach, oddam do dyspozycji mojego nowego zespołu nie tylko w przypadku istniejących imprez, ale także przy uruchamianiu nowych. Jestem naprawdę podekscytowany tym nowym wyzwaniem – podsumowuje.

Tour de Pologne będzie w tym roku obchodził swoją 80. edycję, liczbę, która zamyka jedną dekadę i otwiera kolejną  w długiej historii wyścigu, który zawsze łączył kulturę i tradycję narodu z jego miłością do kolarstwa. To bardzo silne wzmocnienie tego międzynarodowego i prestiżowego wyścigu.

“Czeka nas nowy sezon pełen nowości, a my jesteśmy gotowi i naprawdę szczęśliwi, że możemy powitać Johna w zespole, który ma 10-letnie doświadczenie w organizacji Tour de France i innych wyścigów o randze mistrzowskiej.” – mówi Czesław Lang, prezes Lang Team i dyrektor wyścigu Tour de Pologne. “Ma duże doświadczenie, ponad 30 lat w kolarstwie, śledził wyścigi, gdy jego tata zarządzał profesjonalnymi zespołami. Widać, że należy do tego świata. Co więcej pochodzi z Belgii, kraju gdzie kolarstwo jest niemalże religią. Bardzo wiele nas łączy, ale to co łączy nas najbardziej to jest niewątpliwie pasja do kolarstwa i tego, co kolarstwo reprezentuje. John będzie kolejną osobą z międzynarodowym doświadczeniem w szeregach Lang Team. Pracują z nami już Włosi: Isabella Negri odpowiadająca za radio wyścigu, Marco Velo będący moderatorem wyścigu oraz pochodząca z Austrii Ursula Riha-Kocher, która opiekuje się drużynami. Jestem pewien, że jego przybycie wniesie do naszego wyścigu dodatkowy powiew międzynarodowości i nie mogę się doczekać naszych wspólnych projektów – podsumowuje.

Rok 2023 będzie dla Tour de Pologne rokiem szczególnym, w którym rozpocznie się nowy rozdział. Lelangue z pewnością wniesie do Lang Teamu prawdziwą wartość i wkład w jeszcze lepsze zorganizowanie tej międzynarodowej imprezy. 80. Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia 2023 roku.  

Zdjęcie: Facepeeters