blank

Zwycięzca Tour de Pologne mistrzem świata

Reprezentujący Belgię Remco Evenepoel zdobył tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego w Wollongong. Po znakomitym sezonie tego 22-letniego kolarza, pokazał on swoją moc decydując się na ucieczkę i z przewagą ponad 2 minut dotarł do mety. 

Samotny finisz Belga przywołał w pamięci jego wyczyn podczas 4. etapu Tour de Pologne w 2020 roku, kiedy w Bukowinie po ucieczce jako pierwszy przekroczył linię mety. Później okazał się także najlepszy w całym wyścigu zdobywając zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i swoje pierwsze w imprezie rangi WorldTour.

blank
77.Tour de Pologne, 05-09.08.2020, fot.Szymon Gruchalski

– Marzenia się spełniają, nie mogę się doczekać aż ubiorę tęczową koszulkę podczas następnego sezonu. Dziękuję całej drużynie za wspaniałą pracę dzisiaj, perfekcyjny wyścig dla nas i jestem dumny, że tak się zakończył! – napisał Remco Evenepoel na swoich mediach społecznościowych.

Gratulacje dla Belga przekazuje także wicemistrz olimpijski, Czesław Lang. – Wielki wyczyn tak młodego i utalentowanego zawodnika. Swoją moc w wyścigach elity pokazał po raz pierwszy podczas Tour de Pologne w 2020 roku i kolejne sukcesy udowadniają, że to nie mógł być przypadek. – zapewnia Czesław Lang i dodaje – oprócz Remco w najlepszej dziesiątce znaleźli jeszcze dwaj inni zwycięzcy Tour de Pologne, Peter Sagan i tegoroczny zwycięzca Ethan Hayter, który także po raz pierwszy sięgnął po zwycięstwo w WorldTourze właśnie w Polsce.

blank
Kraków – Poland – cycling – pictured during 79th Tour de Pologne (2.UWT) stage7 Skawina > Kraków(177KM) – Photo: Szymon Gruchalski/Cor Vos © 2022