blank

Przedstawiciele Tour de Pologne na seminarium UCI w Monte Carlo

Zarząd oraz interesariusze UCI Women’s WorldTour i UCI WorldTour – flagowych serii zawodowego kolarstwa szosowego kobiet i mężczyzn – spotkali się 28 i 29 listopada w Monte Carlo (Monako) na swoim dorocznym seminarium, zorganizowanym przez Union Cycliste Internationale (UCI).  Wyścig Tour de Pologne był reprezentowany przez Agatę Lang (która należy także do zarządu UCI) oraz managera generalnego Johna Lelangue. Jakie były główne tematy spotkania?

Najważniejszym punktem seminarium była dyskusja na temat przyszłości kolarstwa szosowego. Poruszono takie kwestie jak nowe sposoby poprawy bezpieczeństwa zawodników, dalszy rozwój dyscypliny ze szczególnym uwzględnieniem wyścigów dla kobiet oraz działania na rzecz zmian klimatu zaproponowane przez UCI, które zostały konkretnie opisane w “UCI Action Climate Charter”.

blank

Na zakończenie seminarium prezydent UCI David Lappartient powiedział: “Seminarium 2022 UCI Women’s WorldTour i UCI WorldTour po raz kolejny dało początek konstruktywnej wymianie w duchu współpracy między różnymi członkami kobiecego i męskiego zawodowego kolarstwa szosowego. Kolarstwo jest na fali wznoszącej, czego dowodem jest niezwykły rozwój kobiecego kolarstwa szosowego i bezprecedensowy wzrost przemysłu rowerowego. Wszyscy pracujemy razem, aby dalej rozwijać nasz sport we wszystkich jego aspektach.”

Więcej o seminarium UCI dowiecie się tutaj

Zdjęcia: Union Cycliste Internationale (UCI)