blank

Tour de Pologne podpisuje się pod “Kartą działań na rzecz klimatu” UCI

Wyścig Tour de Pologne oraz firma Lang Team wspólnie z innymi wyścigami i organizacjami, podpisali się pod “Kartą działań na rzecz klimatu” UCI. Inicjatywa ta wprowadza szereg zasad, które mają na celu zapobiec zmianie klimatu. Oprócz Tour de Pologne, kartę podpisały takie wyścigi jak: Tour de France, Vuelta a EspañaAmstel Gold Race i wiele innych. Pełna lista dostępna jest tutaj.

Wspólnie jako zjednoczona rodzina kolarska, weźmiemy odpowiedzialność za zaangażowanie się w te wyzwania poprzez zmniejszenie wpływu naszego sportu na środowisko i promowanie korzyści płynących z większego wykorzystania roweru dla zrównoważonego rozwoju.

Wśród zasad w Karcie działań na rzecz klimatu znajdują się takie pozycje jak:

  1. Będziemy promować aktywne podróżowanie i rolę roweru w przeciwdziałaniu zmianom klimatu, poprawie samopoczucia i budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości dla wszystkich. 
  2. Priorytetem będzie dla nas transport niskoemisyjny
  3. W naszych przyszłych planach będziemy uwzględniać działania przeciwdziałające zmianom klimatu. 

Pełna treść “karty działań na rzecz klimatu” UCI znajdziecie tutaj.

Warto dodać, że jako organizatorzy już wcześniej postawiliśmy na działania zapobiegające zmianom klimatu. W trakcie 79. Tour de Pologne, nasza flota samochodów marki Citroen była zbudowana z pojazdów o napędzie hybrydowym.