blank

Tour de Pologne i Madonna di Campiglio – partnerstwo napędzane pasją do wielkich wydarzeń sportowych trwa

Więź między znanym ośrodkiem narciarskim a Lang Teamem jest silniejsza niż kiedykolwiek, dzięki wspólnemu powołaniu do organizacji międzynarodowych wydarzeń sportowych.

Sezon zimowy właśnie się rozkręca, a Madonna di Campiglio przygotowuje się na przyjęcie turystów z całego świata. Położona pomiędzy Dolomitami Brenta (należącymi do światowego dziedzictwa UNESCO) i lodowcami Adamello-Presanella, lokalizacja ta ma szczególne związki z Polską, i również w tym roku Rada Turystyczna Madonna di Campiglio spodziewa się mnóstwa gości z Polski.

– Każdego roku pracujemy tak, aby narciarstwo stało się wszechstronnym doświadczeniem – powiedział Tullio Serafini, Prezes Zarządu Turystyki Madonna di Campiglio. – Dlatego wprowadziliśmy serię nowych funkcji, aby jeszcze bardziej poprawić jakość doświadczeń narciarskich: od dynamicznych cen karnetów narciarskich do Pay per Use, od tygodniowego karnetu narciarskiego, który obejmuje najlepsze atrakcje regionu, do nowych dodatków na stokach, które nie możemy się doczekać, aby pozwolić wszystkim naszym użytkownikom odkryć.”

blank

Nie tylko sporty zimowe. Madonna di Campiglio jest punktem odniesienia dla uprawiania wielu innych sportów, w tym – oczywiście – kolarstwa, które w ostatnich latach odnotowało wyraźny wzrost. Ta eskalacja jest również spowodowana ważnymi wydarzeniami w świecie rowerowym goszczącymi w tym ośrodku, które otwierają sezon letni, z zaproszeniem do doświadczania piękna tych gór przez cały rok. Prezes Serafini wyjaśnił:

“Naszą misją jest, aby ten obszar był znany naszym polskim gościom również latem. Jest to pora roku, która daje im możliwość doświadczenia pełnej gamy aktywności outdoorowych na miejscu, ekskluzywnych doświadczeń w ofercie, w połączeniu z włoskim stylem, który charakteryzuje Madonnę di Campiglio. Oprócz licznych tras w okolicy – które można pokonać również na e-bike’u – ciekawą propozycją dla miłośników jazdy na rowerze jest alpejska trasa rowerowa DoGa-Dolomiti Garda: trasa wiodąca przez cztery alpejskie doliny, od gór Parku Przyrody Adamello Brenta po wody jeziora Garda. Na trasie znajdują się liczne atrakcje i możliwości poznania okolicy i tradycji jej mieszkańców – kontynuuje Serafini.

– Z Madonną di Campiglio łączy mnie bardzo szczególna więź. Ten region oferuje turystom i sportowcom szeroką gamę atrakcji, z których można korzystać przez cały rok – mówi Czesław Lang. – W 2022 roku zwycięzcy ORLEN Tour de Pologne Amatorów, jednego z najpopularniejszych wyścigów amatorskich w Polsce, zostali nagrodzeni tygodniowym pobytem dla dwóch osób w Dolomitach oraz karnetem narciarskim. Bardzo ciekawa nagroda – podsumowuje.

– Jedną z rzeczy, która zbliża nas do Lang Team jest silne powołanie do organizacji wielkich wydarzeń sportowych – podsumował Serafini. – Od wyścigu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim 3Tre FIS po zawody alpinistyczne w zimie, od zawodów rowerowych po zgrupowania wielkich zespołów sportowych w lecie: Madonna di Campiglio jest prawdziwym celem dla sportowców i kibiców. Bardzo ważne jest dla nas bycie częścią platformy relacyjnej Tour de Pologne i Lang Team, pozwala nam to na dialog z najlepszymi firmami na polskim rynku, rozszerzenie naszego PR i nawiązanie owocnej współpracy. – podsumowuje Prezes Zarządu Turystyki Madonna di Campiglio.