blank

Czesław Lang z kolejnym wyróżnieniem

To wyróżnienie za pracę i zaangażowanie całego mojego zespołu. Jestem dumny, że po raz kolejny nasze wysiłki zostały docenione – powiedział dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang, który we wtorek został uhonorowany statuetką Menedżer Sportowy podczas XIX Gali Sportu i Biznesu DEMES.

Każdego dnia ciężko pracujemy, aby nasze marzenie stawało się realnością. Ćwierć wieku temu mieliśmy tylko ideę, dzisiaj tworzymy największą coroczną imprezę sportową w naszej części Europy. Tu nie potrzeba fałszywej skromności, bo taki jest fakt i jestem z tego dumny. Dziękuję Kapitule za to niezwykłe wyróżnienie, które stanie się też motywacją i siłą do pracy, bo mamy przed sobą bogate plany – powiedział po Gali Czesław Lang.

Tour de Pologne, na którego czele stoi wicemistrz olimpijski z Moskwy ma przed sobą niezwykły, potrójny jubileusz. 95 lat temu kolarze ruszyli w Polskę po raz pierwszy, przed nami 80. edycja tego wielkiego wydarzenia, a dokładnie 30 lat temu na czele wyścigu stanął właśnie Czesław Lang.

– Okazji do świętowania jest mnóstwo, ale przede wszystkim to wielka praca. Chcemy pokazać, jak niezwykłą drogę przebył nasz narodowy wyścig i jaki jest dzisiaj. To integralna część historii, jaką przeszedł nasz kraj w ciągu tych dziewięćdziesięciu pięciu lat. Były zakręty i kryzysy, ale nigdy nikt nie chciał się poddać, a celem zawsze był rozwój. Z wyścigiem jest tak samo. Doprowadziliśmy go do cyklu World Tour, w którym są tylko największe i najważniejsze wydarzenia na świecie – powiedział Lang, który jako kolarz był pierwszym zawodowcem z Europy Środkowo-Wschodniej, a jako menedżer wytyczał szlaki dla całego świata sportu.

Dzisiaj Tour de Pologne to wyścig, z którego przekaz trafia na wszystkie kontynenty, a tylko w naszym kraju ogląda go kilka milionów ludzi w telewizji, a kolejne trzy miliony mija peleton na żywo, przy trasie.

Lang Team to nie tylko Tour de Pologne, ale także szereg imprez. ORLEN Wyścig Narodów już na stałe wpisał się w kalendarz kolarstwa młodzieżowego na świecie, a w tym roku peleton będzie się ścigał na Węgrzech, Słowacji i w Polsce. A to nie wszystko, bo jest jeszcze ORLEN Lang Team Race, w którym kolarze amatorzy mogą poczuć się jak zawodowcy. Również przy okazji Tour de Pologne odbywają się imprezy towarzyszące, jak choćby kultowy ORLEN Tour de Pologne Amatorów czy Junior Tour de Pologne, w którym kariery zaczynali choćby Michał Kwiatkowski czy Katarzyna Niewiadoma.

blank