blank

Human Powered Health z dziką kartą w Tour de Pologne

Amerykańska grupa, w której składzie jest dwóch Polaków Stanisław Aniołkowski i Alan Banaszek, otrzymała dziką kartę, która daje jej prawo do startu w 80. Tour de Pologne UCI World Tour.

To pierwsza dzika karta na tegoroczną edycję Tour de Pologne, która rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia. A Human Powered Health to ekipa, która została stworzona nie tylko po to, aby walczyć na szosach całego świata, ale też chce zwracać uwagę na aktywny styl życia oraz zdrowie psychiczne.

Na polskich szosach zobaczymy prawdopodobnie między innymi Stanisława Aniołkowskiego i Alana Banaszka. – Ten wyścig jest dla mnie wyjątkowy – powiedział ten pierwszy, mistrz Polski z 2020 roku. – Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby być dobrze przygotowanym i w dobrej formie, bo walka o etapowe zwycięstwo jest moim celem i wielkim marzeniem. Osobiście jestem bardzo wdzięczny Czesławowi i jesteśmy bardzo zmotywowani, aby dać z siebie wszystko jako zespół – dodał 26-latek.

Wartości wokół których zbudowana jest ekipa, są bliskie także Banaszkowi. Znakomity torowiec, który już wyróżnia się na szosie ma na koncie mistrzostwo Europy z 2015 roku oraz dwa złota z toru – zdobył je w wyścigu punktowym w Berlinie 2017 oraz omnium w Grenchen 2021.
– Jestem bardzo podekscytowany startem mojego nowego zespołu w największej imprezie kolarskiej w Polsce – powiedział Alan. – Reprezentowanie naszej koszulki i przesłania zespołu będzie wspaniałym przeżyciem. Dla mnie będzie to trzeci start w Tour de Pologne i już nie mogę się doczekać, kiedy znów stanę na linii startu. To niepowtarzalna okazja, by spróbować osiągnąć dobry wynik na rodzimych drogach.

O słuszności wyboru grupy Human Powered Health jest też przekonany dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. – Wśród wielu powodów naszego wyboru jest także potrzeba, aby takie wydarzenie, jak Tour de Pologne było rzecznikiem ważnych wiadomości dla społeczeństwa – wyjaśnił wicemistrz olimpijski z Moskwy. – Zawsze wierzyliśmy, że kolarstwo to wyjątkowy sport ze względu na sposób, w jaki szerzy wartości. Robimy razem kolejny krok w kierunku podnoszenia świadomości ludzi na temat bardziej zrównoważonego świata. Jazda na rowerze i aktywność fizyczna leżą u podstaw naszego wspólnego dobrego samopoczucia – dodał Lang.

blank
Zamość – Poland – cycling – pictured during 79th Tour de Pologne (2.UWT) stage2 Chełm > Zamość (205KM) – Photo: Szymon Gruchalski/Cor Vos © 2022