blank

Polskie Radio oficjalnym radiem Tour de Pologne. 

Po latach Polskie Radio ponownie będzie oficjalnym patronem radiowym wyścigu Tour de Pologne, ale także innych wyścigów kolarskich organizowanych przez wicemistrza olimpijskiego z Moskwy – Czesława Langa. 

Nadchodzące miesiące przyniosą wielkie sportowe emocje, głównie za sprawą  wyjątkowej, jubileuszowej edycji wyścigu Tour de Pologne, który obchodzi w tym roku swoje 95. urodziny. Tak duża i ważna impreza potrzebuje profesjonalnego wsparcia mediów ogólnopolskich, a Polskie Radio ze swoim doświadczeniem doskonale spełni się w tej roli. 

Wejścia na żywo, wywiady, relacje, kroniki, a nawet podcasty to tylko część działań, które zrealizuje w ramach współpracy Polskie Radio na swoich antenach. Uruchomiony zostanie także specjalny portal dedykowany wyścigowi www.tdp.polskieradio.pl

– Bardzo cieszę się na współpracę z Polskim Radiem, która potrwa aż do 2028 roku. To marka sama w sobie, która zawsze wyznaczała standardy radiowego dziennikarstwa w naszym kraju. – ogłasza dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang – Tour de Pologne to nie tylko wydarzenie sportowe na najwyższym poziomie, wymagające dokładnie zaplanowanej logistyki, ale także bardzo duża impreza pod względem medialnym, o której kibice chcą wiedzieć, a dzięki Polskiemu Radiu będą mogli usłyszeć o wynikach najlepszych kolarzy.

Czuję się zaszczycona, że Polskie Radio będzie jedynym nadawcą radiowym, który będzie tak blisko Lang Team, kolarzy i wszystkich aktywności sportowych. To radość i zaszczyt – mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

blank

80. Tour de Pologne rozpocznie się 29.07 lipca w Poznaniu, a zwycięzcę poznamy 4 sierpnia w Krakowie.