blank

Q36.5 Pro Cycling Team z dziką kartą na 80. Tour de Pologne

Szwajcarska grupa wystąpi w Tour de Pologne dzięki dzikiej karcie. Przed nami historyczna, 80. edycja, 95 lat po pierwszym wyścigu. Grupa Q36.5 kierowana przez Douga Rydera z Vincenzo Nibalim jako doradcą technicznym, prezentuje różnorodny i kompletny skład młodych talentów oraz doświadczonych kolarzy. W jej składzie jest choćby Filippo Conca, który miał świetny 2022 rok, ale też Tobias Ludvigsson czy Walter Calzoni, którzy już wyrobili sobie markę wśród zawodowców w cyklu World Tour.

– Tour de Pologne zawsze był dla mnie wyjątkowym wyścigiem – mówi z kolei Piotr Wadecki, dyrektor sportowy Q36.5 Pro Cycling Team. Przypomniał też, że właśnie Tour de Pologne dał rozpęd jego zawodowej karierze. – Bardzo się cieszę, że w tym roku będziemy na starcie największej imprezy sportowej w Polsce organizowanej przez Lang Team. Myślę, że zbudujemy zespół wokół dwójki Polaków, czyli Kamila Małeckiego i Szymona Sajnoka. Start w tym wyścigu to wielka frajda i zaszczyt. Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom za obdarzenie nas zaufaniem. Nie mogę się doczekać, żeby zacząć! – dodał Piotr Wadecki.

blank

28-letni Kamil Małecki będzie walczył o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. – Cieszę się, że zespół otrzymał zaproszenie na Tour de Pologne. Możliwość wystartowania w tym wyścigu jest coś na co czeka każdy polski kolarz. Mam wiele dobrych wspomnień z Tour de Pologne i chciałbym jeszcze raz móc powalczyć o dobry wynik. Dam z siebie wszystko. To znakomita okazja, aby pokazać się przed polskimi fanami z jak najlepszej strony. Profil wyścigu jest zawsze trudny, ale to mi się podoba. Jest idealny do mojego stylu – powiedział Kamil Małecki.

Szymon Sajnok stanie na starcie z myślą o walce na mecie któregoś z etapów. – Cieszę się, że po dwuletniej nieobecności wracam na Tour de Pologne. To zawsze przyjemność. Wystartuję przed polskimi fanami i naturalnie skupię się na płaskich odcinkach. Cały mój zespół da z siebie wszystko – powiedział Szymon Sajnok.

– Cieszymy się, że możemy ogłosić drugą dziką kartę 80. edycji Tour de Pologne – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. – Jestem ciekawy, jak zaprezentuje się zespół Q36.5 Pro Cycling Team. Jestem pewien, że uda im się przyciągnąć uwagę międzynarodowej publiczności na kolejnych etapach. Doug Ryder od lat ma wizję kolarstwa, która jest zbieżna z naszą. Bardzo się cieszymy, że dajemy mu możliwość rozwoju jego projektu na polskich drogach – dodał wicemistrz olimpijski z Moskwy.