blank

Czwarta dzika karta w Tour de Pologne dla Lotto Dstny

Czwarta dzika karta w Tour de Pologne dla Lotto Dstny. Belgijska drużyna będzie się ścigać na polskich drogach. Ich celem jest etapowe zwycięstwo. 

Zespół, który od kilku dekad jest widoczny podczas międzynarodowych wyścigów kolarskich będzie miał okazję uczestniczyć w polskiej etapówce – włączonej do kalendarza World Tour – w jej specjalnej, jubileuszowej edycji.

– Historia Lotto Dstny jest podobna do naszej: długa i pełna satysfakcji – skomentował Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne. – Obecność tej drużyny na Tour de Pologne 2023 to dla nich szansa na pokazanie swoich predyspozycji, mogą udowodnić swoje wielkie doświadczenie w świecie zawodowego kolarstwa. Jestem pewien, że zobaczymy sporo zaangażowania ze strony kolarzy, spodziewam się zobaczyć ich w ucieczkach lub w poszukiwaniu zwycięstw etapowych. Na pewno będą zmotywowani, aby bardzo dobrze pokazać się w wyścigu. 

blank

Drużyna ma w swoich szeregach młode talenty, takie jak Florian Vermeersch i Arnaud De Lie, którzy już pokazali interesujący rozwój we wczesnych miesiącach sezonu. W ekipie Lotto Dstny są też takie znakomite nazwiska jak rekordzista Victor Campenaerts i świetny sprinter Caleb Ewan, a także doświadczenii Jacopo Guarnieri i Thomas De Gendt. Krótko mówiąc – różnorodna mieszanka kolarzy. 

– Powrót do Tour de Pologne jest dla nas bardzo wyjątkowy, ponieważ związane są z nim zarówno dobre, jak i złe wspomnienia – mówi dyrektor generalny drużyny, Stéphane Heulot – Wygraliśmy wyścig z Timem Wellensem w 2016 roku, kiedy to odniósł również zwycięstwo etapowe. Z drugiej strony, straciliśmy naszego kolarza Bjorga Lambrechta w wyścigu w 2019 roku. Więc powrót do Polski jest zawsze wyjątkowy i emocjonalny. Jesteśmy bardzo zmotywowani, aby ponownie pokazać nasze możliwości i będziemy szukać zwycięstwa etapowego, aby uhonorować naszego ukochanego Bjorga.

blank

– Tour de Pologne jest jak rodzina, a ponieważ zespół musiał poradzić sobie ze stratą Bjorga Lambrechta, chcieliśmy również o nim pamiętać. Aby uczcić jego pamięć, stworzyliśmy specjalną klasyfikację im. Bjorga Lambrechta dla najlepszego kolarza do 23 roku życia. Z pewnością nigdy go nie zapomnimy – potwierdza John Lelangue, manager generalny Lang Team. 

Drużyna będzie się ścigać w Tour de Pologne, od 29 lipca do 4 sierpnia, przenosząc na polskie drogi swoją fascynującą historię, którą tworzyło wielu mistrzów kolarstwa. Udział ten dodaje prestiżu 80. edycji wyścigu, co czyni ten rok szczególnie znaczącym zarówno dla wydarzenia jak i organizatorów.