blank

Hotel Lake Hill w Sosnówce partnerem 2. etapu 80. Tour de Pologne UCI World Tour

To wyjątkowe, przepięknie położone miejsce i bardzo się cieszę, że hotel Lake Hill w Sosnówce jest naszym partnerem podczas tegorocznego Tour de Pologne – powiedział dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang. Hotel Lake Hill Resort & Spa będzie partnerem drugiego etapu, tuż przy nim odbędzie się premia specjalna, a obiekt będzie gościł dwadzieścia najlepszych ekip świata.

Karkonosze to region o pięknych kolarskich tradycjach, ściśle związanych z Tour de Pologne. W dzieciństwie co roku kibicowałem kolarzom i liczyłem na kolejne bidony od przejeżdżających zawodników, więc jak tylko organizatorzy wyrazili chęć współpracy, nie wahaliśmy się nawet przez sekundę. Przyjęcie najlepszych drużyn kolarskich świata jest dużym wyzwaniem, ale podejmiemy się go z przyjemnością – mówi Dyrektor Operacyjny Lake Hill Resort & SPA Michał Kapusta.

Przed nami wyjątkowy wyścig. 95 lat temu kolarze po raz pierwszy wyruszyli na polskie szosy. Tegoroczna, 80. edycja Tour de Pologne, rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Jest i trzeci jubileusz, bo 30 lat temu za organizację wyścigu zaczął odpowiadać wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang. Dziś Tour de Pologne to największa coroczna impreza sportowa w naszej części Europy. Od lat należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, co oznacza, że na starcie oglądamy kolarzy z absolutnie najlepszych grup zawodowych na świecie.

Elita potrzebuje też odpowiednich warunków. – I tu idealnie pasuje hotel Lake Hill w Sosnówce, który daje gwarancję najwyższej jakości. Hotel został partnerem 2. etapu i będzie gościł dwadzieścia najlepszych drużyn świata. Jestem przekonany, że wszyscy kolarze na długo zapamiętają to wyjątkowe miejsce, które ma ogromne możliwości – powiedział Czesław Lang.

Przyjazd dwudziestu ekip to wielkie przedsięwzięcie logistyczne. Chodzi nie tylko o miejsca hotelowe w pokojach, ale też infrastrukturę oraz miejsce dla autokarów, ciężarówek i samochodów, które obsługują drużyny w trakcie wyścigu. Warto wiedzieć, że każda ekipa posiada minimum sześć pojazdów. Hotel Lake Hill ma odpowiednią infrastrukturę na najwyższym poziomie, aby zapewnić znakomite warunki.

– Rzadko się zdarza znaleźć miejsce, w którym właściwie wszyscy będą mogli się spotkać po etapie. Także z tego względu to będzie coś wyjątkowego dla całego peletonu – dodał wicemistrz olimpijski z Moskwy.