blank

Reprezentacja Polski wystąpi w jubileuszowej edycji Tour de Pologne

Mamy dobre wieści dla wszystkich kibiców polskiego kolarstwa. 29 lipca w Poznaniu, Reprezentacja Polski stanie na starcie wyjątkowej edycji wyścigu Tour de Pologne, który obchodzi w tym roku 95 urodziny. Dzięki uzyskaniu przez Lang Team zgody od UCI, Czesław Lang zdecydował o przyznaniu drużynie dzikiej karty. 

Decyzja o przyznaniu dzikiej karty polskiej reprezentacji kolarskiej została podjęta przez organizatorów wyścigu w uznaniu za konsekwentnie osiągane wyniki i nieoceniony wkład w rozwój sportu. Udział drużyny w Tour de Pologne będzie również inspiracją i szansą dla wielu młodych kolarzy w Polsce. 

– To ważne dla nas organizatorów, ale przede wszystkim dla kibiców aby w polskim wyścigu zaprezentowała się nasza reprezentacja. Dodatkowo to szczególna jubileuszowa edycja i naprawdę nie mogłoby zabraknąć na starcie naszych chłopaków. To dla nich wielka szansa i wyróżnienie pokazać się w wyścigu rangi World Tour i ścigać się ze światową czołówką. – skomentował swoją decyzję Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. 

blank

Do udziału Polaków, odniósł się także selekcjoner kadry, Tomasz Brożyna – Jedną kwestią jest możliwość pokazania się w wyścigu światowego formatu, jakim jest Tour de Pologne, ale to też szansa na podniesienie swojego poziomu sportowego poprzez rywalizację z najlepszymi zawodnikami. 

W 2022 roku, ulubieńcem polskich kibiców był Patryk Stosz (Voster ATS Team), który wygrał klasyfikację Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO. Udowodnił on, że może bez kompleksów rywalizować z zawodnikami z drużyn World Tour. 

Udział Reprezentacji Polski w imprezie najwyższej rangi, do tego przed własną publicznością to na pewno spore wyróżnienie, ale także wyzwanie dla zawodników. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych i życzymy udanego startu podczas 80. Tour de Pologne UCI World Tour.