blank

Team Novo Nordisk powraca na Tour de Pologne w 100. rocznicę założenia firmy

Zespół inspiruje miliony diabetyków na całym świecie do realizowania swoich celów.

To ważny rok dla drużyny Novo Nordisk, która otrzymała dziką kartę na start w Tour de Pologne UCI World Tour. Podobnie jak polski wyścig, firma Novo Nordisk obchodzi w 2023 roku ważną rocznicę: 100-lecie założenia firmy będącej liderem w produkcji insuliny. Odkrycie dokonane przez kanadyjskich naukowców w 1921 roku, od 1923 roku jest wprowadzane na rynek przez Nordisk Insulin Laboratorium, a profesjonalny zespół – założony w 2008 roku – działa na rzecz podnoszenia świadomości, wzmacniania i edukowania diabetyków – sportowców i nie sportowców – w kierunku aktywnego i zdrowego stylu życia.

– 2023 to ważny rok – powiedział przedstawiciel Teamu Novo Nordisk – Nie tylko z powodu rocznicy naszego sponsora, ale także z powodu dziesięciu lat naszego partnerstwa i wspaniałej wspólnej pracy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy to uczcić poprzez powrót do Tour de Pologne. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Lang Team za umożliwienie nam rywalizacji z najlepszymi drużynami na świecie, jednocześnie inspirując wszystkich chorych na cukrzycę i pokazując im, że można uprawiać sport nawet na wysokim poziomie.

– To będzie wyjątkowe zobaczyć chłopaków z Team Novo Nordisk ścigających się na polskich drogach. Jak już wielokrotnie mówiłem, jestem przekonany, że kolarstwo ma wielką moc łączenia ludzi i szerzenia wiadomości. – podkreślił Czesław Lang. – Wartości wyznawane przez tę drużynę są szlachetne, wykraczają poza pojęcie sportu i mają zastosowanie w codziennym życiu. Mam nadzieję, że Tour de Pologne, ze swoją międzynarodową publicznością, może przyczynić się do zwiększenia świadomości o wielkich celach, do których mogą dążyć osoby żyjące z tą chorobą. Ponadto, Team Novo Nordisk zawsze ścigał się w Tour de Pologne w sposób ofensywny i spektakularny.

Zespół, zaprezentuje się na linii startu 80. edycji Tour de Pologne w wyjątkowej, pamiątkowej koszulce aby podkreślić wyjątkowy rok.