blank

Bohaterowie Tour de Pologne błyszczą w Giro d’Italia

Potwierdza się silna pozycja Tour de Pologne, jako wyścigu, który odkrywa talenty, zwyciężające później w najważniejszych imprezach kolarskich. Jestem pod wrażeniem tego, co pokazał Remco Evenepoel. Ale nie tylko jego. Otwarcie Giro d’Italia było świetne i czekam na to, co wydarzy się dalej – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. 

W sobotę we Włoszech wystartowało Giro d’Italia. Na mecie pierwszego odcinka, jazdy indywidualnej na czas, najszybszy był Remco Evenpoel. Zwycięzca Tour de Pologne z 2020 roku został pierwszym liderem włoskiego wyścigu. – Oglądasz Giro, a widzisz bohaterów Tour de Pologne – śmieje się wicemistrz olimpijski z Moskwy i trudno się z nim nie zgodzić. W najlepszej trójce znalazł się jeszcze jeden zwycięzca polskiego wyścigu – Joao Almeida – który wygrał Tour de Pologne w 2021 roku. Portugalczyk ma na koncie znacznie mniej triumfów niż Evenepoel, ale to także znakomity kolarz, który nie tylko umie jeździć na czas, co pokazał trzecią pozycją w sobotę, ale przede wszystkim w górach, więc bardzo prawdopodobne, że przyjechał do Włoch w wielkiej formie.

Tour de Pologne, który w tym roku świętuje swoje 95. urodziny, umacnia się na pozycji wyścigu, który otwiera drzwi młodym talentom w kolarskim świecie. To między innymi dla Petera Sagana, Marcela Kittela, a teraz także Remco Evenepoela oraz Joao Almeidy, polski wyścig był jednym z pierwszych przystanków na drodze do wielkiej kariery.

– Trzymam kciuki za chłopaków, ale już pokazali, że są w znakomitej dyspozycji. Inna sprawa, że przed nami trzy tygodnie fantastycznego ścigania! – powiedział Czesław Lang.

blank

80. Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu, a zwycięzcę poznamy 4 sierpnia na Krakowskich Błoniach.