blank

Tour de Pologne powraca do Bielska-Białej!

Bielsko-Biała na trasie tegorocznej, jubileuszowej edycji 80. Tour de Pologne UCI World Tour! Po krótkiej przerwie w 2022 roku, największy i najważniejszy wyścig kolarski w Polsce, powróci do stolicy Podbeskidzia. W Bielsku-Białej odbędzie się także wyścig Tour de Pologne Junior. 

15 maja zostało podpisane oficjalne porozumienie na metę etapu w Bielsku-Białej, pomiędzy Czesławem Langiem, Dyrektorem Generalnym Lang Team oraz Prezydentem Miasta Bielska-Białej, Panem Jarosławem Klimaszewskim. Kolarze z najlepszych drużyn świata, pojawią się w mieście 2 sierpnia.

– Już oficjalnie mogę potwierdzić, że w tym roku wracamy do Bielska-Białej, gdzie zlokalizowana będzie meta pięknego, arcytrudnego górskiego etapu, na którym różnica wzniesień wyniesie ponad 3000 metrów! – zapowiada Czesław Lang, Dyrektor Wyścigu. – Bielsko-Biała to miejsce kultowe w historii Tour de Pologne. Zwycięstwa etapowe odnieśli tutaj mistrz świata i zwycięzca Tour de Pologne, Michał Kwiatkowski oraz mistrz olimpijski z Tokio, Richard Carapaz.- dodał srebrny medalista olimpijski z Moskwy.

Oprócz “dużego” Touru, w Bielsku-Białej odbędzie się także wyścig dla najmłodszych adeptów kolarstwa, czyli Tour de Pologne Junior.

Tegoroczny Tour de Pologne, który rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia, oprócz wielkich sportowych emocji, przyniesie także wiele powodów do świętowania. W 2023 roku wyścig obchodzi swoje 95-te urodziny.