blank

Tudor Pro Cycling Team stanie na starcie 80. Tour de Pologne

Ekipa Fabiana Cancellary zamyka listę dzikich kart na 2023 rok w jedynym polskim wyścigu z licencją UCI World Tour. 

Tour de Pologne UCI World Tour otwiera się na nowe horyzonty dzięki specjalnemu zaproszeniu dla Tudor Pro Cycling Team, nowopowstałej drużyny, której mentorem jest mistrz Fabian Cancellara.

– Z wielką przyjemnością ogłaszamy udział tej drużyny – wyjaśnia Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne. – Zawsze z wielką uwagą podchodzimy do projektów, które powstają z jasno określonym i ważnym celem. W kolarstwie, które jest tak nastawione na wyniki, zarówno strona ludzka, jak i rozwój odgrywają szczególną rolę w treningu kolarzy. Ta drużyna ma misję, która bardzo dobrze pasuje do kolarstwa. Jestem pod wrażeniem siły woli tych zawodników, którzy już pokazali, że mogą rywalizować z innymi silnymi drużynami i cieszę się, że mogę dać im kolejną szansę na pokazanie swoich umiejętności.

Zespół reprezentuje hasło słynnej szwajcarskiej marki Tudor, #BornToDare, łącząc innowacyjność z wyjątkową wizją mistrza, jakim jest Fabian Cancellara. W sercu tego projektu jest wymagające i skoncentrowane na jednostce podejście do kolarstwa. Zespół zmotywowany jest chęcią przekraczania własnych możliwości każdego dnia, stawiając czoła wyzwaniom, aby przesuwać swoje granice. 

Jesteśmy naprawdę dumni i szczęśliwi, że możemy w tym roku jechać w Tour de Pologne – skomentował Fabian Cancellara. To światowej klasy wyścig i będziemy mogli ustawić się na jego starcie. Mamy nadzieję, że odegramy swoją rolę w wyścigu i dobrą jazdą odwdzięczymy się organizacji za zaufanie.”

Zawodnicy przygotowują się więc na pełen adrenaliny tydzień i nowe wyzwania, które rozpoczynają się 29 lipca w Poznaniu, a zakończą 4 sierpnia w wyjątkowej scenerii miasta Krakowa.