blank

Znaczek pocztowy 80. Tour de Pologne trafił do obiegu

Dziś w siedzibie Poczty Polskiej, został oficjalnie pokazany znaczek pocztowy emisji 80. Tour de Pologne, który od dziś zostanie wprowadzony do obiegu. Znaczek przedstawia zdjęcie Czesława Langa z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie z 1980 roku, na której to imprezie zdobył srebrny medal olimpijski. Na znaczku znajduje się także logo tegorocznej, jubileuszowej edycji wyścigu Tour de Pologne. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które wpisuje się w świętowanie 95-tych urodzin wyścigu. W uroczystości oprócz Czesława Langa udział wzięli Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin oraz Prezes Zarządu Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski. Wspólnie odsłonili oni jubileuszowy znaczek.
blank

– Jestem bardzo szczęśliwy i wzruszony tą wyjątkową inicjatywą. Tour de Pologne jest imprezą przyciągającą miliony kibiców w Polsce, jest to marka rozpoznawalna poza granicami kraju, gdzie skutecznie promujemy naszą ojczyznę poprzez sport. Znaczek pocztowy z jubileuszowym logiem wyścigu to kolejna okazja do promocji wyścigu, świętowania 95-tych urodzin wydarzenia, które odbyło się po raz pierwszy w 1928 roku, ale przede wszystkim jest to naprawdę bardzo wyjątkowe wyróżnienie – powiedział Czesław Lang, organizator Tour de Pologne, którego

– 80 edycji Tour de Pologne, wliczając tę tegoroczną, to jest fakt godny upamiętnienia. Cieszę się, że Poczta Polska postanowiła tego dokonać w wyjątkowy sposób, czyli na znaczku pocztowym. – powiedział Wicepremier Jacek Sasin. – serdecznie gratuluję Poczcie Polskiej tego znaczka, który przypomina wspaniałe osiągnięcia  kolarstwa, prawie 100-letnią historię największej imprezy kolarskiej, jakiej dorobiliśmy się w historii naszej niepodległości po 1918 r. To piękna inicjatywa.

– W swoich emisjach filatelistycznych, staramy się upamiętniać i honorować ważne wydarzenia z historii ojczyzny. – mówił podczas prezentacji Prezes Zarządu Poczty Polskiej, Krzysztof Falkowski i dodał – Chcemy w ten sposób upamiętnić szczególnych uczestników i organizatorów Tour de Pologne.

Znaczek emisji 80. Tour de Pologne jest w oficjalnym obiegu od 31 maja od godziny 12:00.