blank

Do startu 80. Tour de Pologne UCI WorldTour pozostał już tylko miesiąc!

Już 29 lipca kolarze z 24 drużyn rozpoczną walkę o upragnioną żółtą koszulkę sponsorowaną przez ORLEN. 

Do startu jubileuszowej edycji słynnego polskiego wyścigu etapowego pozostało już tylko 30 dni. Znane są już pierwsze nazwiska kolarzy, którzy wystartują w Poznaniu. Wśród nich jest trzech zwycięzców Tour de Pologne z ostatnich lat: Rafał Majka, Tim Wellens i João Almeida, wszyscy reprezentujący UAE Emirates Team. Do tych wielkich mistrzów dołączą Tobias Foss, mistrz świata w indywidualnej jeździe na czas z 2022 oraz holenderski kolarz Olav Kooij, zwycięzca etapu do Lublina z 2022 roku. Oboje reprezentują drużynę Jumbo-Visma. 

Wszystkie ekipy szykują naprawdę mocne składy na tegoroczny Tour de Pologne, zapowiada się walka do ostatniego metra, a jeśli potwierdzi się udział czterech zwycięzców z poprzednich lat, będzie to duża wartość dodana. 

Siedmiodniowy wyścig po raz kolejny będzie stanowił wyzwanie dla najlepszych kolarzy, którzy pokonają 1130 kilometrów starannie przygotowanej trasy. Zróżnicowana i wymagająca trasa gwarantuje tydzień prawdziwego widowiska dla fanów z całego świata.

W oczekiwaniu na datę rozpoczęcia kolejnej ekscytującej edycji wyścigu, która odbędzie się dokładnie za miesiąc, będziemy na bieżąco informować o zawodnikach, trasie i sponsorach.

blank