blank

Energa z Grupy ORLEN Oficjalnym Sponsorem Klasyfikacji Sprinterskiej 80. Tour de Pologne UCI World Tour

Po raz czwarty Energa z Grupy ORLEN będzie wspierać największy polski wyścig kolarski. W tym roku Energa nawiązała współpracę z Tour de Pologne w nowym charakterze. Będzie sponsorem Klasyfikacji Sprinterskiej Energa Grupa ORLEN oraz Premii Najlepszy Polak.

– Bardzo się cieszę z zaangażowania Energi z Grupy ORLEN w Tour de Pologne. Jestem przekonany, że współpraca dwóch tak rozpoznawalnych marek przyniesie wszystkim dużo korzyści. W tym wyjątkowym dla nas roku, podczas którego świętujemy 95-te urodziny wyścigu, 80 edycji oraz 30 lat Lang Team, Grupa będzie sponsorem Klasyfikacji Sprinterskiej Energa. Walka o koszulkę najlepszego sprintera, zawsze daje kibicom dużo sportowych emocji – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

– Energa, jako istotna część Grupy ORLEN, która jest liderem polskiego peletonu w kierunku transformacji energetycznej Polski, wspiera Tour de Pologne od 2020 roku – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji. – To dla nas zaszczyt, że możemy pomóc w współtworzeniu tak znakomitego wydarzenia kolarskiego, które jest rozpoznawalne w kraju i za granicą. Razem tworzymy wielkie widowisko, które jest doskonałą okazją do promocji naszego kraju. Wierzę, że tegoroczna edycja tej imprezy sportowej dostarczy zawodnikom i kibicom niezapomnianych emocji. Jako Sponsor Oficjalny Wyścigu, trzymamy kciuki za zawodników. Energa jest również Sponsorem Oficjalnym Klasyfikacji Najlepszy Sprinter oraz Sponsorem Oficjalnym Premii Najlepszy Polak.

blank

Energa z grupy ORLEN jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem. Energa, będąca częścią Grupy ORLEN, jest jedną z najbardziej zielonych energetycznych spółek w kraju. Ponad 40 proc. energii elektrycznej, sprzedawanej przez gdański koncern, pochodzi już ze źródełodnawialnych. Jednocześnie także ok. 40 proc. mocy zainstalowanych we wszystkich aktywach wytwórczych to źródła odnawialne.

80. Tour de Pologne UCI World Tour będzie mieć 7 etapów. Kolarze wystartują 29 lipca w Poznaniu, a zafiniszują 4 sierpnia na krakowskich Błoniach. Tam poznamy zwycięzców poszczególnych klasyfikacji, którzy z pewnością będą zawzięcie walczyć o koszulkę Klasyfikacji Sprinterskiej Energa.