blank

Indywidualna jazda na czas w Katowicach. Kluczowy etap wyścigu

Indywidualna jazda na czas w Katowicach na dystanie 16,6 kilometra będzie scenereią szóstego etapu 80. edycji Tour de Pologne UCI WorldTour. Specjaliści od ITT będą mogli po raz ostatni sprawdzić się w czasówce przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata UCI w Glasgow, gdzie będzie toczyć się walka o tęczową koszulkę. 

Trasa wyścigu wiedzie przez ulice centrum miasta, które doskonale pokazuą transformację stolicy Śląska, w tym Rynek z charakterystycznymi palmami i Strefą Kultury, w której niegdyś znajdowała się Kopalnia Katowice, a obecnie mieści się Muzeum Śląskie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Kolarze będą mieli również okazję przejechać przez wyjątkową dzielnicę Nikiszowiec i Dolinę Trzech Stawów, zanim przekroczą linię mety przy słynnym Spodku.

Wśród specjalistów, na których warto zwrócić uwagę, jest oczywiście Tobias Foss (Jumbo-Visma), który jest aktualnym mistrzem świata w jeździe na czas. Wystartują także Thymen Arensmann (INEOS Grenadiers) – zwycięzca ITT podczas Tour de Pologne 2022 – Mattia Cattaneo (Soudal Quick-Step) i Geraint Thomas (INEOS Grenadiers).

Zgodnie z tradycją, jazda na czas po raz kolejny będzie miała kluczowe znaczenie dla losów klasyfikacji generalnej. Zawodnicy walczący o najwyższy stopień podium, tacy jak João Almeida (UAE Team Emirates), Damiano Caruso (Bahrain Victorious), Michał Kwiatkowski, Pavel Sivakov (INEOS Grenadiers) i Ilan Van Wilder (Soudal Quick-Step) skorzystają z okazji, by powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na tej trasie, odwrócić sytuację – lub potwierdzić swoją dominację w wyścigu.