blank

Michał Kwiatkowski wygrywa etap Tour de France

Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak zaprezentował się Michał Kwiatkowski. Wielkie gratulacje! – powiedział Czesław Lang po triumfie polskiego kolarza na mecie trzynastego etapu Tour de France.

Kwiatkowski minął metę na  słynnym Grand Colombier po samotnej akcji i wygrał po raz drugi w karierze etap Tour de France. – Michał kolejny raz pokazał wielką klasę. Czułem się dumny, gdy to widziałem. I cieszę się, że wkrótce spotkamy Michała na starcie Tour de Pologne. Widać, że jest w wielkiej formie. Od początku wyścigu szukał okazji do ataku i w końcu dopiął swego. A przecież wyścig jeszcze trwa i wiele może się zdarzyć – powiedział Czesław Lang.

Wicemistrz olimpijski z Moskwy, który od trzydziestu lat odpowiada za organizację Tour de Pologne przekonuje, że zarówno Michał, jak i Rafał Majka, pokażą się z dobrej strony przed polskimi kibicami.
– Przed nimi jeszcze trzeci tydzień Tour de France i trzymam kciuki z calej siły, żeby im się wiodło jak najlepiej – powiedział Lang. Później, po tygodniowej przerwie, pojawią się na starcie naszego narodowego touru. Obaj już wygrywali Tour de Pologne. Rafał był najlepszy w 2014 roku, a Michał cztery lata później.