blank

Totalizator Sportowy partnerem 80. Tour de Pologne UCI World Tour

Totalizator Sportowy Partnerem Strategicznym 80. Tour de Pologne UCI World Tour, partnerem klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO. – Jestem dumny, że po raz kolejny jedzie z nami tak wspaniały partner, jak Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO – mówi dyrektor generalny firmy Lang Team Czesław Lang.

– Totalizator Sportowy to nasz sprawdzony, wieloletni partner. Cieszę się, że będzie z nami w tak wyjątkowym dla wyścigu roku. Jedziemy w Polskę 95 lat po pierwszym wyścigu, zarazem będzie to 80. edycja, a równo od 30 lat odpowiadam za organizację naszego narodowego wyścigu. Zapowiada się znakomita rywalizacja, a lista startowa jest pełna nazwisk wielkich kolarzy. Nie znaczy, że oni będą walczyli o zwycięstwo, bo Tour de Pologne to bardzo otwarta impreza i często zdarzało się, że na naszych szosach rodziła się gwiazda – mówi wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Wyścig rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Przed rokiem koszulkę Najaktywniejszego Zawodnika LOTTO od początku do końca wyścigu nosił Patryk Stosz z reprezentacji Polski. Teraz też można spodziewać się walki w tej klasyfikacji.
– Tour de Pologne to sport na najwyższym światowym poziomie, bo wyścig od lat należy do elitarnego cyklu UCI World Tour. Jednocześnie możemy pokazywać piękne miejsca w naszym kraju ludziom na całym świecie. Kolarstwo jest platformą promocyjną jedyną w swoim rodzaju. A dzięki takim partnerom, jak Totalizator Sportowy, możemy wykorzystać ten potencjał – mówi Czesław Lang.