blank

Tour de Pologne rusza już za tydzień!

Dokładnie za 7 dni rozpocznie się wyjątkowy, jubileuszowy 80. Tour de Pologne, na stracie którego możemy spodziewać się Rafał Majki, Michała Kwiatkowskiego, a także zwycięzców wyścigu z poprzednich lat – Joao Almeida, Tim Wellens i Pavel Sivakov. W tegorocznym wyścigu kolarskim Tour de Pologne, prawdopodobnie weźmie udział rekordowa liczba, bo aż 17 Polaków.

29 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się 80. Tour de Pologne, który w tym roku obchodzi swoje 95-te urodziny. Po przejechaniu ponad 180 kilometrów w województwie wielkopolskim, kolarze będą finiszować na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu. Kolejne etapy to Leszno-Karpacz, Wałbrzych-Duszniki-Zdrój, Strzelin-Opole, Pszczyna-Bielsko-Biała, czasówka w Katowicach i finałowy etapu z Zabrza do Krakowa, który odbędzie się 4 sierpnia. 

Na trasie wyścigu kolarze z najlepszych ekip kolarskich na świecie będą walczyć o żółtą koszulkę klasyfikacji generalnej ORLEN, koszulkę najlepszego górala PZU, najlepszego sprintera Energa oraz najaktywniejszego zawodnika LOTTO. Premię zwycięzcy etapu będzie sponsorować Drutex, a sponsorem klasyfikacji najlepszej drużyny został KGHM.  

To bardzo ważna dla nas edycja wyścigu. Świętujemy urodziny Tour de Pologne oraz 80. edycji. W tym roku mija także 30 lat odkąd jestem odpowiedzialny za organizację tego wielkiego wydarzenia. Do Polski przyjedzie światowa czołówka, w tym kilku zwycięzców z poprzednich lat. Cieszy mnie też udział Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego, którzy są w naprawdę świetnej formie. Zapowiada się naprawdę zaciekła walka i wspaniałe sportowe widowisko, a dodatkowo wielka promocja naszej pięknej Polski na całym świecie. – zapowiada dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. 

Oprócz Tour de Pologne UCI WorldTour, już tradycyjnie odbędą się wyścigi towarzyszące, czyli składający się z czterech etapów Tour de Pologne Junior (Poznań 29.07, Bielsko-Biała 2.08, Katowice 3.08, Kraków 4.08). To wyścig zorganizowany z myślą o młodych adeptach i adeptach kolarstwa. Wszystkich amatorów kolarstwa zapraszamy 30.07 do Karpacza na ORLEN Tour de Pologne Amatorów, gdzie przygotowano piękną i wymagającą trasę oraz wspaniałe nagrody.